JAZZBLĄG FESTIWAL 2016 / 22-24 WRZEŚNIA 2016

baner

baner - baner


Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na piątą edycję Festiwalu Jazzbląg, która odbędzie się od 22 do 24 września 2016 r. Do 21 września bilety i karnety dostępne są w cenach przedsprzedażowych.

Tegoroczna edycja Festiwalu to znów trzy dni wypełnione doskonałą muzyką, dobraną specjalnie przez dyrektora artystycznego, Jerzego Małka oraz imprezy towarzyszące.

Do udziału w Festiwalu zaproszono wytrawnych jazzmanów: big band Jana Konopa, kwartet Piotra Wojtasika, Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z projektem "Celuloid", Irka Wojtczaka oraz Piotra Lemańczyka. Usłyszymy również najlepsze głosy polskiego jazzu - Krystynę Stańko i Dorotę Miśkiewicz

Jerzy Małek zaplanował także spotkania z projektami, które przyjadą do nas z premierowym materiałem - Nikola Kołodziejczyk Instant Ensemble oraz Jerzy Małek Groove Collective z towarzyszeniem amerykańskiego rapera, Andy'ego Ninvalle.

Pierwszego dnia Festiwalu świętować będziemy 20-lecie Klubu Środowisk Twórczych Krypta. W ramach jubileuszu w Krużganku Galerii EL otwarta zostanie wystawa fotografii Michała Skroboszewskiego. Drugiego i trzeciego dnia w Klubie Krypta będą odbywać się jam sessions.

W Klubie Mjazzga, który w tym roku jest partnerem Festiwalu, 22 września zagra Minim Experiment - młody skład Kuby Wójcika.

Bilety i karnety w cenach przedsprzedażowych można kupować w siedzibie Galerii EL a także w sklepie internetowym: shop.galeria-el.pl

Wszystkie informacje na stronie www.jazzblag.galeria-el.pl

PROGRAM

logotypy

plakat

plakat - plakat