W krainie Barona Cygańskiego, czyli Dni Elbląga z EOK

fot.

Trzeciego dnia tegorocznych Dni Elbląga, zapraszamy na polsko-węgierską muzyczną ucztę. Z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi skrzypek Roby Lakatos nazywany cygańskim Paganinim, który w otoczeniu wirtuozów i gwiazd światowych scen zabierze publiczność do krainy Barona Cygańskiego.

Roby Lakatos to  muzyk, który nie poddaje się jakimkolwiek kwalifikacjom: szalony cygański skrzypek, uduchowiony klezmer, doskonały wirtuoz, a także rasowy jazzman i kompozytor. Pochodzi z rodu legendarnego króla romskich skrzypków, Janosa Bihari’ego. Jako 9-cio latek debiutował w cygańskim zespole, a wielbił go sam Yehudi Menuhin. Znają go wszystkie najbardziej prestiżowe sale koncertowe na trzech kontynentach.
    
Podczas koncertu w Elblągu zaprezentują się również: śpiewaczka operowa – Alicja Węgorzewska, Jeno Lisztes kultywujących tradycję gry na cymbałach, pianista Kalman Cseki, który ukończył prestiżowe Konserwatorium im. Leo Weinera w Wiedniu, Anna Wandtke wybitnie utalentowana skrzypaczka, Klaudiusz Baran jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych oraz Sebastian Wypych – kierownik artystyczny projektu, grający na kontrabasie. Tego wieczoru muzycy zagrają pod batutą Sebastiana Perłowskiego.

W programie koncertu usłyszymy ponadczasowe czardasze, utwory inspirowane węgierskim folklorem oraz znakomite tanga i najbardziej popularne utwory muzyki filmowej. Nie zabraknie również, tak bardzo lubianych przez publiczność utworów z operetek, między innymi: Baron Cygański, Cygańska Miłość i Księżniczka Czardasza.

Koncert „W krainie Barona Cygańskiego” w ramach Dni Elbląga 2016, odbędzie się w niedzielę – 26 czerwca 2016 r. o godz. 19.00  na Placu przy Katedrze św. Mikołaja (Stare Miasto).
     
Sponsorem Wieczoru jest Grupa Meble Wójcik – producent marki Meble Wójcik

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.