Krzywodżezowo zaaranżowane standardy

plakat
Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa to przepis na odświeżenie znaczenia muzyki we własnej codzienności. To spotkanie muzyków i plastyka, którzy lekko podduszeni relacjami klient - usługodawca pragną czasem powędrować po peryferiach własnej wyobraźni,  jak również zaprosić do wspólnej włóczęgi odbiorców.

To zaproszenie do eksploracji tego co skryte, uwikłane, co chciałoby się radośnie uwolnić w dźwiękach, w obrazie, w słowie, czy choćby w formie eksperymentu myślowego - w głowie.

Podczas spotkania zagrane zostaną autorskie kompozycje Bartka Krzywdy z płyty "Jazy", krzywodżezowo zaaranżowane standardy, sfilcowane pieśni świniopasa oraz tzw. „czapa” czyli przeboje konstruowane na bieżąco w wyniku dynamicznie zmieniających się okoliczności i emocji. Okładkę płyty Bartka wykonał Jacek Filc, z której Krzywda był zadowolony. Później Krzywda zrealizował muzykę do tekstów Filca, Filc był także zadowolony. Do tego wszystkiego swoje trzy złote saksofony przyłożył Szymon Zuehlke i w duchu zbierania do kupy ludzi z czegoś zadowolonych powstał pomysł połączenia twórczych sił.

W czasie spotkania można spodziewać się incydentów z pogranicza happeningu, gdyż z niewiadomych powodów Filc jest wielbicielem świń. Publika będzie mogła aktywnie wpływać na przebieg eksperymentu natomiast atrakcjami artystycznymi zajmie się dzika horda ze wschodu: Jura Miszczenko – kontrabas, Patryk Giedziun – bas elektryczny, Jacek Filc – omamy wokalne / animacje plastyczne,  Piotr Jankowski – perkusja, Szymon Zuehlke – saksofony i Bartek Krzywda – klawisze.

Zapraszamy 26.05.2015 na godz. 19.00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu na ul. Warszawską 51 (Wyspa Spichrzów). Wstęp gratis