Czar saksofonu

Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała ciekawą propozycję dla wszystkich melomanów, a przede wszystkim miłośników dźwięku saksofonu. Gwiazdą majowego koncertu będzie znakomity artysta – Paweł Gusnar. Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi tego wieczoru Jan Miłosz Zarzycki – dyrektor Filharmonii Kameralnej w Łomży.
W XX-wieku powstało mnóstwo wspaniałych utworów na saksofon, który obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit. Coraz więcej kompozytorów interesuje się tym instrumentem, coraz częściej saksofon gości też na salach koncertowych. W Polsce kojarzony jest głównie z jazzem i muzyką rozrywkową. Jednak wartościowe, a zarazem różnorodne dzieła napisane na saksofon są okazją do przedstawienia tego niezwykłego instrumentu w innym świetle.
Program koncertu 31 maja wypełni muzyka saksofonowa, doskonale zaaranżowana głównie przez Pawła Gusnara i prezentująca drzemiące w tym instrumencie bogactwo możliwości. Artyści zaprezentują się między innymi w utworach mistrza tanga – Astora Piazzolli oraz unikatowym fragmencie opery Porgy and Bess, jednego z najsłynniejszych dzieł George`a Gershwina. Kiedy George Gershwin zaczął pisać tę operę, jego musicale już królowały na Broadwayu. Gershwin wniósł do niej to, co było jego żywiołem – jazzujące rytmy, żywe melodie i całkowicie obcą do tej pory operze muzykę czarnoskórych Amerykanów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również tango z filmu „Zapach kobiety” – Carlosa Gardela.

31.05.2015 r., Ratusz Staromiejski, godz. 18:00
Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy)

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler