"Myślinatura: z literaturą w naturze"

baner

baner - baner

Ucieczka do lasu: warsztaty wokół kultowego dzieła Henry'ego Thoreau „Walden”.

W sobotę, 10 czerwca, o godz. 11:00 zapraszam do Parku Leśnego Bażantarnia na pierwsze warsztaty z cyklu „Myślinatura: z literaturą w naturze”, łączącego rozważania o kulturze i naturze, w oparciu o literaturę dzieł literackich. Wszystkie odbędą się w "zielonych" obszarach Elbląga.

Podczas spotkania uczestniczkom i uczestnikom przybliżę niezwykłą postać Henry'ego Thoreau i jego epokowe dzieło „Walden, czyli życie w lesie”. O książce piszą: „biblia ekologów i ekoentuzjastów”, ale o Thoreau można też powiedzieć, że był prekursorem minimalizmu i mindfulness, a przecież żył w XIX w. – to robi wrażenie, prawda? No i jak on patrzył na otoczenie! Z zachwytem. Nie oznacza to jednak, że był bezkrytyczny wobec świata. O tym wszystkim porozmawiamy podczas warsztatów. Nie musicie przed spotkaniem czytać całej książki: zgłaszając się do udziału w warsztatach, w odpowiedzi prześlę niewielki fragment tekstu.

W skrócie plan jest taki:
● Wykładnia życia według Thoreau.
● Thoreau: uciekinier z rzeczywistości czy bohater?
● Ćwiczenia z patrzenia.
● Książkowe inspiracje.

Proszę o zgłoszenie uczestnictwa na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla kogo? Osoby dorosłe, czyli 15 lat wzwyż.
Spotykamy się na polanie w Bażantarni mieszczącej się przy rzeźbie przestrzennej Macieja Szańkowskiego "Ławeczka".

Zadanie realizowane jest w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.

Aleksandra Buła