Realizm czy surrealizm - Mikołaj Kopernik i jego teorie

baner

baner - baner

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do wspólnego celebrowania „roku kopernikańskiego” poprzez ogólnopolski konkurs fotograficzny dla dorosłych pt. „Realizm czy surrealizm-Mikołaj Kopernik i jego teorie”. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zajmujących się fotografią, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe, które ukończyły 18. rok życia, amatorów, profesjonalistów – w tym studentów i absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych, wszystkich zainteresowanych fotografią i tworzeniem fotograficznych obrazów.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie realistycznego lub surrealistycznego  fotograficznego obrazu  przedstawiającego osobę Kopernika, jego osiągnięcia naukowe lub teorię heliocentryczną. Zarejestrowane obrazy w dowolnej kategorii i technice fotograficznej mogą być obrazem końcowym lub punktem wyjścia, surowcem do dalszego tworzenia. Dzięki kreatywnej post produkcji kandydaci mogą odbiegać od rzeczywistości i kreować nowe światy z perspektywy Mikołaja Kopernika - wielkiego astronoma, prawnika, lekarza i autora traktatu „O obrotach sfer niebieskich”.

Uczestnicy konkursu mają dowolność w wyborze kategorii/rodzaju fotografii, nie wyłączając fotografii poklatkowej.

Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę indywidualną. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Autorzy najlepszych dzieł zostaną nagrodzeni, a ich prace ukażą się na pokonkursowej wystawie. Nagrodami w konkursie są nagrody finansowe. Osoby wyróżnione otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Informacji na temat konkursu udziela koordynator: Dorota Grabowska, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , nr tel.: 55 611 20 59.

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2023 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania na stronie organizatora: www.swiatowid.elblag.pl.

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg