Muzyczna Pocztówka na chwilę przed premierą

muzyczna pocztówka

muzyczna pocztówka - muzyczna pocztówka

Dziś w Ratuszu Staromiejskim zapowiedziana została Muzyczna Pocztówka. Artyści zainspirowani Elblągiem w kilkuminutowym muzycznym klipie połączyli artystyczne doznania z pięknymi widokami naszego miasta.

MUZYCZNA POCZTÓWKA: ELBLĄG powstała dzięki Stypendium Kulturalnemu Miasta Elbląg 2022 i ukazuje miasto oczami ośmiorga Artystek i Artystów z Elbląga i Trójmiasta. Autorką projektu jest wiolonczelistka Barbara Misiewicz, która zaprosiła do współpracy reżysera Pawła Wyszomirskiego, operatora kamery Bartosza Izdebskiego, kompozytora Szczepana Magiera, tancerkę Katarzynę Ustowską - Gmerek, fotografa Tomasza Cieślikowskiego oraz  wiolonczelistkę Zofię Elwart i artystę Pawła Króla.

Warunkiem otrzymania Stypendium jest zamieszkiwanie lub tworzenie na terenie Elbląga. W Muzycznej Pocztówce połączono te dwa założenia. Specjalnie dla Elbląga powstało dzieło interdyscyplinarne inspirowane naszym miastem, jego osobistościami i urokliwymi miejscami, między innymi rzeką Elbląg, Bażantarnią, Galerią EL, czy Ścieżką Kościelną. Końcowym efektem jest etiuda muzyczno-ruchowa ukazująca przestrzenie Elbląga, grające w nich wiolonczelistki i podążającą za nimi tancerkę, która swoim ciałem waloryzuje odwiedzane przestrzenie miasta.
Wartości, jakie są przekazywane w Pocztówce to poszukiwania tożsamości poprzez powrót do korzeni, wolność w podążaniu własnymi ścieżkami, a także życie w zgodzie z naturą i maksymą Panta Rhei.

Pokaz Muzycznej Pocztówki będzie miał swoją premierę w środę 5 października o godzinie 18:00 w Kinie Światowid podczas inauguracji sezonu “Elbląg na Dużym Ekranie”. Spotkanie poprowadzi Pan Juliusz Marek, który już od 16 lat prowadzi unikatowy cykl pokazów filmowych związanych z Elblągiem. Elbląg na Dużym Ekranie jest wspólnym działaniem TRUSO.TV i Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
Przez kolejny tydzień, Muzyczna Pocztówka Elbląg będzie emitowana przez TRUSO.TV oraz sieci 49 telewizji lokalnych w 190 miastach Polski.

Dzień po premierze kinowej, w czwartek 6 października, Muzyczna Pocztówka ‘Elbląg’ pojawi się na nowo powstałym koncie na YouTube i Instagram.

Barbara Misiewicz:
“Mamy nadzieję, że Muzyczna Pocztówka z Elbląga będzie publikowana przez różne organizacje działające w Elblągu i zainspiruje do powstania innych świadectw otaczającej nas dzisiejszej elbląskiej rzeczywistości, do czego serdecznie zachęcamy. Muzyczna Pocztówka z Elbląga nie powstałaby bez inspiracji wieloma miejscami Elbląga i okolic oraz wsparcia wielu przyjaciół Artystów, ich rodzin, nauczycieli, elbląskich instytucji artystycznych, zakładów przemysłowych i nie tylko.”

INSTAGRAM musical.postcards
YOUTUBE musical.postcards

Wystąpili:

Zofia Elwart: Wiolonczela / Cello
Barbara Misiewicz: Wiolonczela / Cello
Katarzyna Ustowska - Gmerek: Taniec / Dance

Reżyser / Director:
Paweł Wyszomirski

Kompozytor / Composer:
Szczepan Magier

Scenariusz / Screenplay:
Barbara Misiewicz i Paweł Wyszomirski

Koncept i konsultant projektu / Concept and Project Consultant:
Jean Maffe

Producent kreatywny / Creative Producer:
Barbara Misiewicz

Operator / Cinematographer:
Bartosz Izdebski, Paweł Wyszomirski

Asystentki planu /  Set assistants:
Izabela Misiewicz, Karolina Ziółkowska

Fotografie / Still photography:
Tomasz Cieślikowski

Charakteryzacja / Make up artist:
Marta Glabisz

Konsultant muzyczny / Music consultant
Piotr Piniewski

Mix, mastering
Piotr Rodak

Konsultant projektu/ Project consultant:
Juliusz Marek

Partnerzy projektu / Project partners:

“Elbląg na dużym ekranie”
ELZAMECH
Centrum Sztuki Galeria EL
Grupa Wodna
Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
TRUSO.TV

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.