Niedziela spowita muzyczną klasyką

Niedziela spowita muzyczną klasyką

Królowa dźwięków smyczkowych – wiolonczela. Król klawiszowych brzmień – fortepian. Gdy taka pora pojawia się na scenie, nie sposób jej nie posłuchać, a taką okazję elblążanie będą mieli 8 sierpnia. W Sali Koncertowej ZPSM wystąpią bowiem pianistka Justyna Korpak i wiolonczelista Jakub Grzelachowski. Zaprezentują sonaty Johannesa Brahmsa i Sergieja Prokofiewa, a wszystko w ramach trzeciego koncertu z cyklu „Elbląskie Lato Kameralne”.

Justyna Korpak pierwsze muzyczne kroki stawiała w Elblągu – ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, jest też absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Karierę pianistki łączy przy tym z pracą pedagogiczną – jest nauczycielem fortepianu i akompaniatorem w ZPSM. Jej dorobek to szereg sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej, w tym nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Moskwie IMMC 2021, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Lovere (Włochy), Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach, a także Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie.

Jakub Grzelachowski to również absolwent ZPSM, który współpracuje z Filharmonią Kameralną Sopot oraz Polską Filharmonią Bałtycką. Może pochwalić się też członkostwem w Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki. To gość licznych festiwali muzycznych, takich jak „Nowe Fale”, „NEO Arte Syntezator Sztuki” czy „Muzyka Naszych Czasów”, a do tego laureat licznych konkursów wiolonczelowych. Przykłady? M.in. II miejsce na „5 th Vilnius International Youth Music Competition Scarlatti Award”, III miejsce na „Gustav Mahler Prize Cello Competition 2021” oraz I miejsce na „X International Competition For Young Musicians”.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

08.08.2021, niedziela, 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Wykonawcy:
Justyna Korpak – fortepian
Jakub Grzelachowski - wiolonczela
W programie m.in.
J. Brahms - Sonata e-moll nr. 1 Op. 38
S. Prokofiew - Sonata C-dur Op. 119
 
Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, 513 095 840, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bilety: 20 zł. Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.
 
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.
Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.