Wraca Galeria Jednego Obrazu

Zbigniew Szmurło - tryptyk

Zbigniew Szmurło - tryptyk - Zbigniew Szmurło - tryptyk

Wracają możliwości odwiedzania galerii, wraca więc i cykl kameralnych prezentacji artystów elbląskich lub z Elblągiem związanych w Galerii Jednego Obrazu. Tym razem na intymne spotkanie tête-à-tête ze sztuką zapraszamy prezentując nie jeden, a trzy obrazy (tworzące tryptyk).

Artysta: Zbigniew T. Szmurło
Obraz: "Za aniołów rozedrgania toast podwójny ~ Tryptyk pogodnych", technika mieszana
Czas ekspozycji: 8 - 28 lutego 2021
Obrazy dostępne do zakupu - info u obsługi Galerii EL

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/259081028929496?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

Zbigniew T. Szmurło
Dr nauk humanistycznych. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu (1978) - ceramika artystyczna. Studiował rusycystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie i na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskał (1988) magisterium za pracę „Twórczość moskiewskiego rzeźbiarza Wadima Sidura”. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce - doktorat uzyskany na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (2010) – dysertacja doktorska: „Zależności, wpływy, oddziaływania kultury i polityki w Armenii”.
Rosjoznawca, armenolog, tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, dziennikarz, badacz kultury, artysta plastyk (członek honorowy Związku Artystów Plastyków Armenii i Związku Artystów Plastyków Republiki Arcach / Karabach).
Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, ceramikę artystyczną i fotografię. Prace w zbiorach w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Norwegii, Armenii, Rosji, Mołdawii, Kazachstanie, na Litwie i Łotwie.
Autor prac wystawianych wielokrotnie podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą - w tym pod roku 1996 uczestnik Salonów Elbląskich