Mozartowski wieczór

eok

eok - eok

Skoro istnieje teatr jednego aktora, to dlaczego nie wieczór jednego kompozytora? Elbląska Orkiestra Kameralna odpowiada na to wyzwanie i już 26 lutego zmierzy się z twórczością - nie byle jaką i nie byle kogo, bo samego Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Koncert z wiedeńskim mistrzem w tle przekona nawet najbardziej zatwardziałych Bachofilów, że dorobek Mozarta wart jest zainteresowania liczonego w godzinach, a nawet dniach. Czego w nim nie ma – dźwięków skłaniających do refleksji, dźwięków z humorem, dźwięków tryskających energią itd. Wszystkie popłyną spod smyczków EOK, a na tym nie koniec – jeszcze w tym roku ukaże się płyta Orkiestry z mozartowską „Symfonią koncertująca Es-dur KV 364”.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

26.02.2021, piątek, 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu   

Wykonawcy:
Elbląska Orkiestra Kameralna    
W programie m.in.
Najpiękniejsze kompozycje Mozarta.    

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, 513 095 840, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)


Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze