Recital spod smyczka i klawiszy - Karolina Nowotczyńska & Łukasz Chrzęszczyk

plakat

plakat - plakat

Dwa instrumenty. Dwoje solistów. Dwie wrażliwości muzyczne. Jednym zdaniem – koncert Dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karoliny Nowotczyńskiej, i Łukasza Chrzęszczyka. Już 24 października rozsiądziemy się w fotelach szkoły muzycznej, aby wysłuchać m.in. kompozycji Henryka Wieniawskiego, Franza Schuberta i Sergieja Prokofjewa. Choć to koncert kameralny, czeka nas festiwal skrzypcowo-fortepianowych emocji.

Karolina Nowotczyńska indywidualnymi występami zdążyła już zachwycić jurorów m.in. XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Padwie (I miejsce) oraz XVII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Osace (I miejsce i dwie nagrody specjalne). Z kolei Łukasz Chrzęszczyk jest laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego EPTA. Artyści współpracują ze sobą od lat, a owocem ich współpracy jest płyta z utworami Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

24.10.2020, sobota, 18:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Karolina Nowotczyńska - skrzypce
Łukasz Chrzęszczyk - fortepian

W programie m.in.
Utwory Henryka Wieniawskiego, Franza Schuberta i Sergieja Prokofjewa

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu    
Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny    
    
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert
EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.