„Tuwim i…”

scena

scena - scena

Przed nami ostatni koncert XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020 i niepowtarzalna okazja do wspomnień, tych muzycznych.

Zapraszamy 16 sierpnia 2020 r. (niedziela); początek koncertu godz. 17.00.

Usłyszymy tak znane utwory jak „Nasza jest noc”, „Na pierwszy znak” czy „Okularnicy”, ale też „Zwariowany alfabet” czy „Karta z dziejów ludzkości”. Autorami tekstów są m.in. tytułowy Julian Tuwim, Marian Hemar, Marian Załucki czy Agnieszka Osiecka; kompozycje m.in. Stefanii Górskiej, Henryka Warsa, Roberta Obcowskiego a wszystko to w wykonaniu aktorów elbląskiego Teatru. Na scenie w muszli koncertowej w Bażantarni wystąpią:

Teresa Suchodolska - ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu). Pracowała w Teatrze Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. W Teatrze im. Aleksandra Sewruka od 1995 r.

Aleksandra Wojtysiak - absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pracowała w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi. W Teatrze Sewruka od 2014 r. Otrzymała „Aleksandra” za rolę Konstancji Weber w Amadeuszu (2017)

Piotr Boratyński - absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra   Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W Teatrze Sewruka od 2012 r. Otrzymał „Aleksandra” za rolę Amadeusza Mozarta w Amadeuszu (2017)

Artur Hauke - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu). Pracował w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatrze Studyjnym w Łodzi, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. W Teatrze Sewruka od 2011r. Otrzymał „Aleksandry” za rolę Carmichaela w Jednorękim ze Spokane (2012), za rolę w spektaklu Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa (2016) oraz Jacka Tisdale’a w Premierze (2018).

Dariusz Siastacz - zdobył dyplom w Studio Wokalno-Aktorskim w Teatrze Muzycznym w Gdyni w 1984 r. Pracował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Buffo i Teatrem Ochoty w Warszawie. Ma też na swoim koncie wiele ról filmowych. W Teatrze Sewruka od 2017 r.

Na scenie w roli konferansjera, jak to kiedyś bywało, wystąpi Jacek Gudejko; absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Nowym i Teatrze Studyjnym w Łodzi. Ma też w swoim artystycznym dorobku wiele ról filmowych.

Będzie to ostatni koncert, ale nie ostatnie tego lata spotkanie w muszli koncertowej, bo już 29 sierpnia 2020 r. wernisaż zapowiadanej wystawy fotografii Dominika Żyłowskiego – „LAS”.  Będzie to też koncert szczególny, bo na widzów będą czekały niespodzianki.

Organizatorzy: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu;

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso oraz RMF Classic - współpraca redakcyjna

Przypominamy też o obowiązującym limicie widzów (150 osób), obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 2 metrów, ograniczenie przestrzeni widowni, odrębne wejście i wyjście.