Letnia Mała Akademia Filmowa

Letnia Mała Akademia Filmowa

Letnia Mała Akademia Filmowa - Letnia Mała Akademia Filmowa

Kino Światowid zaprasza na sierpniowe spotkania Letniej Małej Akademii Filmowej. W najbliższy wtorek, 5 sierpnia o godzinie 11:00 kolejna lekcja angielskiego z kinem tle oraz projekcja filmu „Cały świat Romy”.

Letnia Mała Akademia Filmowa to cykl, który od wielu lat powraca w okresie wakacji do Kina Światowid. Dzieci w wieku 7-12 lat uczestniczą w nie tylko w seansach, ale także w warsztatach. „W tym roku postawiliśmy na zajęcia angielskiego. Dzieci mają okazję, żeby w przystępny sposób, w formie zabawy poznać podstawowe pojęcia związane z kinem. Zależy nam, żeby teoria przełożyła się na praktykę, stąd też takie zagadnienia jak – kupowanie biletów, rozmowa o gatunkach filmowych” – mówi Natalia Piotrowska, kierowniczka Kina Światowid.

Oprócz zajęć dzieci oglądają filmy z bieżącego repertuaru. Podczas najbliższego spotkania, młodzi widzowie będą mieli okazję, żeby zobaczyć ciepłą i wzruszającą opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem – „Cały świat Romy”.

Zajęcia odbywają się w każdą środę,  do końca sierpnia. Grupy liczą maksymalnie 14 osób. Jedno spotkanie, czyli nauka filmowego języka angielskiego oraz seans filmowy to koszt 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 55 611 20 56.

Kolejne projekcje w ramach LMAF: 12.08 „Rocca zmienia świat”, 19.08 „Samsam”, 26.08 „O czym marzą zwierzęta”.