Miejskie instytucje kultury dostępne dla mieszkańców i zwiedzających

Miejskie instytucje kultury dostępne dla mieszkańców i zwiedzających

Miejskie instytucje kultury dostępne dla mieszkańców i zwiedzających - Miejskie instytucje kultury dostępne dla mieszkańców i zwiedzających

Od jutra tj. 6 maja elblążanie będą mogli wypożyczyć książki oraz odwiedzić Galerię El. Od przyszłego wtorku mieszkańców i turystów zaprasza również Muzeum Historyczno – Archeologiczne. Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, opartych na wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej.

 

Centrum Sztuki Galeria EL
Czynne będzie od 6 maja 2020 r. w godzinach 12.00 – 18.00. W obiekcie będzie mogło przebywać jednocześnie max 35 osób. Będą również obowiązywały rygory zachowania odległości oraz zwiedzania.

Biblioteka Elbląska
Biblioteka główna zostanie otwarta 6 maja 2020 r. w godzinach 10:00-18:00 (pon.- pt.); 10:00-14:00 (sobota).
Na chwilę obecną będzie czynna Biblioteka Naukowa i Literacka przy ul. Św. Ducha 3-7 oraz Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ przy ul. Zamkowej 1. Wypożyczenia książek będą odbywały się w ustalony sposób, zapewniający bezpieczeństwo zarówno wypożyczającym, jak i pracownikom.
Filie Biblioteki będą otwierane sukcesywnie po ich dostosowaniu do wytycznych.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne
Otwarcie planowane jest na 12 maja 2020 r. ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania tras zwiedzania. Godziny otwarcia codziennie od 12.00-18.00 poza poniedziałkiem. Nie będzie możliwości zwiedzania grupowego oraz korzystania z urządzeń multimedialnych, wykorzystywanych indywidualnie podczas pokazów.