Vivaldisco – EOK otwiera 2020 rok!

eok

eok - eok

„Część naszego codziennego pejzażu dźwiękowego”. „Najbardziej nieśmiertelne dzieło Vivaldiego”. „Te kilkadziesiąt minut wyraża muzyczną epokę baroku”. Supelatywy na temat „Czterech pór roku” można tylko mnożyć i nic dziwnego, że na przestrzeni niemal 300 lat setki kompozytorów opracowywało ten utwór. Wśród nich Max Richter, który tchnął w dzieło ducha XXI wieku. Przekonamy się o tym 12 stycznia – czas na Vivaldisco!

W Sali Koncertowej ZPSM przekonamy się, że pogłoski o anachroniczności i przewidywalności „Czterech pór roku” są nie tyle przesadą, co arcyprzesadą. I to w wersji do sześcianu – pracę z kompozycją Richter określił jako „kopanie głębokiego szybu w kopalni i odkrywanie diamentów, niedostępnych na powierzchni”. Owych „diamentów” wysłuchamy dzięki koncertmistrzyniom EOK – Karolinie Nowotczyńskiej i Pauli Preuss.

„Cztery pory roku” w wersji Richtera zachowują plastyczność i temperament oryginału, a zarazem zyskują współczesną aurę – dzięki nawiązaniom do takich nurtów, jak muzyka elektroniczna czy minimal music. Choć otwarte na współczesność, solistki nie zapomną przy tym o miłośnikach muzycznej tradycji – w Sali Koncertowej zabrzmi też oryginalne vivaldowskie arcydzieło.

12.01.2020, niedziela, 18:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:           
Paula Preuss – skrzypce
Karolina Nowotczyńska - skrzypce

W programie m.in.
A. Vivaldi – Cztery pory roku
A. Vivaldi – Cztery pory roku w opracowaniu Maxa Richtera

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu     
Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny    

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej