Dwie imprezy w jeden wieczór w Galerii EL

Galeria EL

Galeria EL - Galeria EL

Sobota 12 października to dzień idealny na bliskie spotkanie z muzyką i malarstwem w pięknym otoczeniu Galerii EL. W ramach kończących się warsztatów Szkicologia performans dźwiękowo-plastyczny przygotowuje grupa Arszyn Sadowski UND Pisz, a stricte koncertowo miłośników psychodelii i post punka uraczy grupa Titanic Sea Moon, którą tworzą m.in. członkowie kultowej w latach 90’ formacji Ewa Braun.

Arszyn Sadowski UND Pisz to trio improwizatorów: perkusisty, kontrabasisty i malarza akcjonisty, którzy utworzyli okolicznościową grupę powołaną by uświetnić kończące się warsztaty graficzne Szkicologia. Z tej okazji wykonają performans, podczas którego do improwizacji muzycznych powstanie dużego formatu praca malarska na oczach uczestników.

Centrum Sztuki Galeria EL – nawa główna
12-10-2019 (sobota) godz. 18:30
Wstęp wolny
Występ poprzedzi ostatnie spotkanie w ramach Szkicologii zatytułowane „Otwarte elbląskie warsztaty Urban Sketching” – start o godz. 15:30

Krótko o artystach:
Maciej Sadowski – kontrabasista, kompozytor oraz muzyk sesyjny płynnie poruszający się we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności w muzyce jazzowej. Jest silnie związany z trójmiejską sceną jazzową oraz bierze czynny udział w zarówno polskich jak i zagranicznych przedsięwzięciach muzycznych. W 2016 roku znalazł się na liście najlepszych polskich kontrabasistów organizowanej przez „Jazz Forum”. Obecnie prowadzi dwa autorskie projekty: Maciej Sadowski Kwadrat i LowBow.

Krzysztof Topolski aka Arszyn– perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, z Robertem Skrzyńskim Radar.

Piotr Szwabe vel Pisz stypendysta College of Art w Londynie, malarz ścienny i sztalugowy, melorecytator improwizator poeta, tekściarz, instalator form przestrzennych, kurator, amator podróżnik, stypendysta kulturalny Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.
Współtwórca trójmiejskiej formacji artystycznej „Pracownia Ludzie Gdańsk” (aktywny udział 1998–2000) oraz malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha (aktywny udział 2003–2006). Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.
Pomysłodawca, organizator i uczestnik:
Europejskiej Galerii Malarstwa Ściennego – Węzeł Kliniczna 2000 – 2005;
Międzynarodowego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego -Gdańsk -Zaspa 2009 – 2016;
współtwórca największej na świecie kolekcji malarstwa wielkoformatowego na wielkiej płycie-Gdańsk-Zaspa/os. Młyniec.

Titanic Sea Moon

Po raz pierwszy kameralna przestrzeń koncertowa Galerii Laboratorium przyjmie w swoje progi muzykę głośną, mocną i „brudną”. Skojarzenia czy etykietki pojawiające się przy opisach gatunkowych grupy to psychodelia, post punk, noise.
TSM tworzą muzycy odpowiedzialni za sukcesy grup Ewa Braun oraz Guernica Y Luno (lata 90' i pierwsza dekada XXI wieku). Natchnięci świeżą jesienną depresją pracują nad wydaniem debiutanckiego albumu, z którego materiał usłyszymy podczas koncertu w GEL.

Centrum Sztuki Galeria EL | Galeria Laboratorium
12-10-2019 (sobota) godz. 20:00
Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa – przed nami naprawdę ciekawe doświadczenia i emocje.