Muzyczna siła tkwi w kwartecie - „Cup of Time” w Elblągu

Muzyczna siła tkwi w kwartecie - „Cup of Time” w Elblągu

Muzyczna siła tkwi w kwartecie - „Cup of Time” w Elblągu - Muzyczna siła tkwi w kwartecie - „Cup of Time” w Elblągu

Energia? Mogłyby im jej pozazdrościć największe wulkany. Wszechstronność? Choć wierni jazzowi, o klasycznych akordach mogliby mówić godzinami (i to robią!), a muzyka filmowa nie ma przed nimi tajemnic. Wyobraźnia? Nieograniczona i kreatywna, jak mało która w świecie artystycznym. „Cup of Time” – kwartet, który zaraża melomanów tylko optymizmem – wystąpi już 6. października w Ratuszu Staromiejskim. Pod batutą Jarosława Praszczałka i w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Co można powiedzieć o muzykach „Cup of Time”? Wszystko, ale nie to, że grozi z nimi nuda. Ryszard Borowski? Gdy trzeba, gra muzykę dawną, gdy trzeba, pisze „jazzujące” aranżacje dla radia, telewizji i teatru. Krzysztof Lenczowski? Każdym koncertem z Atom String Quartet udowadnia, że siła smyczkowego kwartetu może równać się sile orkiestry symfonicznej. Agnieszka Cypryk i Rafał Grząka? W sali akademickiej czują się równie dobrze, co w sali koncertowej,  o czym przekonują się kolejne roczniki studentów.

W ramach koncertu muzycy zaprezentują „Pejzaż polski”. Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i  „world music”. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły, takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski czy Zbigniew Namysłowski. Tę twórczość Krzysztof Lenczowski i Ryszard Borowski zaaranżowali na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową. Efekt? Poznamy go w październikowy wieczór…
06.10.2019, niedziela, 18:00 Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

Wykonawcy:
Agnieszka Cypryk - skrzypce  
Rafał Grząka - akordeon
Ryszard Borowski - flet
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela
Jarosław Praszczałek - dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
Utwory polskich kompozytorów (m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego) w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego i Krzysztofa Lenczowskiego na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową.

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy); karnet 70 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)
Karnet zachowuje ważność na dwa październikowe koncerty, 06.10.2019 i 18.10.2019.
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej