Niby kameralna, a jednak symfoniczna – EOK rozpoczyna sezon

fot.

fot. - fot.

Elbląscy kameraliści to ludzie orkiestra, nie tylko w sensie dosłownym. Z muzyką filmową pozostają za pan brat, jazz grają z przytupem, zaś dla klasyki znajdą czas, choćby wokół grzmiało i padało. Szczególnie dla tej ostatniej, o czym przekonamy się 22. września, w Sali Koncertowej ZPSM, podczas koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2019/2020. Taka inauguracja zasługuje na jak największy rozmach i dlatego EOK wystąpi w składzie symfonicznym.

Dla młodszych melomanów będzie to lekcja muzycznej klasyki przez wielkie „k”, dla starszych kolejne spotkanie z Beethovenem, Karłowiczem i Panufnikiem, dla wszystkich – smyczkowa uczta. Nie może być inaczej, jeśli rola wiolonczelisty została powierzona Maciejowi Kułakowskiemu, zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego i członkowi Tria im. Wiłkomirskich. Tria o nieprzypadkowej nazwie, ponieważ „pobłogosławionego” przez samą Wandę Wiłkomirską…

Pod batutą Sabriny Stachel i Piotra Jędrzejczyka wysłuchamy utworów, których sława dawno przekroczyła granice Polski i Austrii. Beethovenowską Symfonię nr 4 B-dur op. 60 Robert Schumann opisał jako „smukłą Greczynkę pomiędzy dwoma nordyckimi olbrzymami”. Być może w towarzystwie „olbrzymów” – symfonii nr 3 i 5 – dzieło wydaje się skromne, ale jak przekonamy się, pozory bywają bardzo złudne. W sali koncertowej zabrzmią także Koncert wiolonczelowy Panufnika i Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową Karłowicza.

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020
22.09.2019, niedziela, 18:00
Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Maciej Kułakowski – wiolonczela
Sabrina Stachel – dyrygent
Piotr Jędrzejczyk – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.
M. Karłowicz - Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
A. Panufnik - Koncert wiolonczelowy
L. van Beethoven - Symfonia nr 4 B-dur op. 60       

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej