Klasyka muzycznej Europy z EOK

Klasyka muzycznej Europy z EOK

Niemal 550 lat czekał najsłynniejszy kompozytor polskiego średniowiecza – Mikołaj z Radomia – na festiwal swojego imienia. Za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej to się zmieniło i Radom od ponad dwóch dekad rozbrzmiewa najpiękniejszymi dźwiękami średniowiecznej i nowożytnej Europy. W tym roku owe dźwięki popłyną także spod smyczków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która została zaproszona do wzięcia udziału w Festiwalu.

Z myślą o Festiwalu kameraliści przygotowali repertuar obejmujący dzieła polskich mistrzów – Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego i Stanisława Moniuszki, a także arcymistrza rodem z Lipska – Jana Sebastiana Bacha. Taki program wart jest nie jednego, ale przynajmniej kilku muzycznych spotkań i festiwalowy występ EOK poprzedzi koncertem w Elblągu. Ten sam repertuar, ci sami wykonawcy – melomani wysłuchają klasyki przez wielkie „K” i poczują się niczym goście najważniejszego festiwalu muzyki dawnej nad Wisłą.

Pod batutą Macieja Żółtowskiego artyści wykonają m.in. moniuszkowską Bajkę, wskutek której przeniesiemy się w świat zaczynający się „za górami, za lasami”. Kres tej wędrówki będzie zależał tylko od wyobraźni melomanów…Dzięki jednej z najciekawszych polskich sopranistek – Magdalenie Schabowskiej – wnętrze Sali Koncertowej ZPSM wypełni zaś aria Heute noch z bachowskiej Kantaty o kawie. To pełna humoru i finezja polemika z miłośnikami czarnego trunku – jak zabrzmi w Sali Koncertowej? Przekonamy się 18. października…

18.10.2019, piątek, 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Wykonawcy:    
Maciej Żółtowski - dyrygent
Magdalena Schabowska - sopran
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
S. Moniuszko - Bajka
S. Moniuszko - wybrane pieśni
J. S. Bach - aria "Heute noch" z „Kantaty o kawie”
H. M. Górecki -Trzy utwory w dawnym stylu    
G. Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej