Jazz jam session w Krypcie

Jazz jam session w Krypcie

Jazz jam session w Krypcie - Jazz jam session w Krypcie

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na jazzową jam session. Po raz trzeci w ramach projektu wystąpi Maciej Sadowski i zaproszeni przez niego goście.

Maciej Sadowski to kontrabasista, kompozytor i muzyk sesyjny, posiadający ogromne doświadczeniem we wszystkich rodzajach muzyki, ze szczególną pasją do jazzu. W ciągu 10 lat kariery wystąpił w ponad 100 projektach w całej Europie. Wraz z Marcinem Gawdzisem, Dominikiem Bukowskim, Szymonem Łukowskim i Tomaszem Sowińskim za "Cienie jesieni 2013" był nominowany do nagrody Fryderyka. W 2016 roku został uznany przez czytelników „Jazz Forum” za jednego z najlepszych polskich kontrabasistów. Sadowski komponuje utwory z różnych gatunków, w tym muzykę filmową. Warto podkreślić, że jest absolwentem warsztatów muzyki filmowej, prowadzonych przez laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka. Prowadzi obecnie dwa oryginalne projekty: Maciej Sadowski Kwadrat i LowBow.

Zapraszamy do Klubu Krypta we wtorek - 13 sierpnia, godz. 20.00 - 23.30.
Wstęp bezpłatny.
       
Jazzowe jam session odbywają się w ramach projektu "Jazzowy Elbląg 2019". Projekt jest sfinansowany przez samorząd Miasta Elbląg.