GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA w Elblągu już w czwartek

jazz

jazz - jazz

Tuż przed Festiwalem Jazzbląg, elblążan czeka koncert, który można nazwać ewenementem na skalę nie tylko krajową. 11 lipca, w czwartek w Nawie Głównej Galerii EL zagra  GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA,  jeden z kilkunastu zespołów na świecie skupiających artystów swobodnie improwizujących.

To duże wydarzenie artystyczne, bowiem orkiestra rzadko koncertuje z uwagi na liczny skład artystów, którzy są związani zawodowo z innymi formacjami i projektami w kraju i za granicą. Przed publicznością wystąpi 22 artystów, którzy wywodzą się z różnych gatunków: improv, jazz, muzyka klasyczna, alternatywna, rock czy pop. Ich wspólne muzykowanie nie narzuca ograniczeń stylistycznych. Orkiestra prowadzona jest przez dyrygenta za pomocą gestów (improwizacja dyrygowana). Ten system gestów - Conduction, opiera się na znakach opracowanych w latach 80. przez Amerykanina Lawrencea  D. "Butch" Morrisa, wynalazcę metody i propagatora swobodnie dyrygowanej improwizacji. Dyrygent prowadzący GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA, Marcin Bożek opracował również własne znaki, które rozszerzają możliwości komunikacyjne z zespołem, nadając orkiestrze indywidualne brzmienie. Czwartkowy koncert jest zatem niebywałą okazją, by posłuchać jedynego, niepowtarzalnego koncertu. Po koncercie publiczność, prócz tej muzycznej przygody, czekać będzie tort i wino, ufundowane przez firmę STOKOTA Sp. z o.o. - Mecenasa Kultury 2019.

Cena biletu na koncert: przedsprzedaż 50 zł, w dniu koncertu 55 zł
Bilety: kasa Galerii EL, tel. 55 625 67 84, godz. 10. – 18. (poniedziałek do godz. 16.), www.kupbilecik.pl i Klub Środowisk Twórczych, tel. 506 07 30 20

jazz

jazz - jazz

jazz

jazz - jazz

jazz

jazz - jazz