Śladami smyczkowych mistrzów partytury

Śladami smyczkowych mistrzów partytury

Śladami smyczkowych mistrzów partytury - Śladami smyczkowych mistrzów partytury

Cztery dni. Kilkuset uczestników. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Dla elbląskich melomanów te słowa oznaczają jedno: Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, który odbędzie się już w kwietniu. Do rywalizacji staną muzycy młodego pokolenia, którzy wydobędą to, co najpiękniejsze z altówek, skrzypiec, wiolonczeli i kontrabasów.

Tempa i kroku dotrzyma im Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprasza na smyczkowy wieczór z udziałem Szymona Steca i Yibai’a Chena. Pod batutą Szymona Steca rozbrzmiewały już dźwięki wielu polskich i zagranicznych orkiestr, w tym m.in. VU-Orkest Amsterdam i Pro Arte Orchester Wien. Z kolei wiolonczelowa droga Yibai’a Chena zaprowadziła go m.in. do III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.

Wysłuchamy m.in. haydnowskiego Koncertu wiolonczelowego C-dur, którego losy mogłyby stać się kanwą niejednego filmu przygodowego. Haydn skomponował utwór w 1765 roku, z myślą o wirtuozie Józefie Weiglu. Niestety, partytura, stwarzająca solistom pole do popisowej gry, wkrótce zaginęła i została odnaleziona po niemal 200 latach w Pradze. Ze sceny popłyną także dźwięki dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta, Dymitra Szostakowicza i Romualda Twardowskiego.

04.04.2019, czwartek, 19:00                                                 
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Szymon Stec – dyrygent
Yibai Chen - wiolonczela
Elbląska Orkiestra Kameralna
 
Repertuar:
W. Mozart - Divertimento F-dur KV 138
J. Haydn - Koncert wiolonczelowy C-dur
D. Szostakowicz - Symfonia kameralna c-moll op. 110a
R. Twardowski – Oberek na orkiestrę smyczkową

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.    
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej