Spędź muzyczne lato z Elbląską Orkiestrą Kameralną!

Spędź muzyczne lato z Elbląską Orkiestrą Kameralną!

Spędź muzyczne lato z Elbląską Orkiestrą Kameralną! - Spędź muzyczne lato z Elbląską Orkiestrą Kameralną!
Czerwiec  i sierpień to dokonały moment na to, aby w codziennym pośpiechu znaleźć chwilę dla siebie i wybrać się na koncerty elbląskich Kameralistów! W związku z tym EOK przygotowała specjalną ofertę biletową!

Pyszne lody owocowe, spacer słoneczną elbląską Starówką, a wieczorem koncert w przyjemnej, jasnej, nastrojowo sali – to doskonały sposób na spędzenie wakacyjnego wieczór! Specjalnie z myślą o mieszkańcach naszego miasta, ale też o odwiedzających je turystach, Orkiestra przygotowała karnet Muzyczne Lato. Bilet na koncerty „Klasyka i współczesność” oraz „Seriale, seriale” można kupić aż 20 zł taniej w stosunku do standardowych cen! Karnet to też świetne rozwiązanie na prezent dla Mamy i Taty z okazji ich świąt, dla ukochanego czy ukochanej albo znajomego z okazji urodzin czy imienin!

Pierwsza propozycja to ostatnie wydarzenie sezonu 2016/2017 EOK ze wspaniałym, odprężającym programem. Spokojna niedziela, owocowe lody i spacer elbląską Starówką… a wieczorem koncert, który wypełnią dźwięki smyczków i chłodny, orzeźwiający ton saksofonu… Brzmi zachęcająco? Solistką koncertu „Klasyka i współczesność” jest Alina Mleczko, jedna z niewielu kobiet w elitarnym gronie muzyków-saksofonistów. Udowodni, że ten instrument  to nie tylko jazz – z orkiestrą również brzmi świetnie! Artystka z zachwyci publiczność głębią brzmienia, przepięknymi i nieskazitelnie wykonywanymi ozdobnikami i wybornymi partiami solowymi. Koncert Aliny Fanów kameralistyki ucieszą wspaniale cieniowane przez smyczki Chryzantemy Pucciniego i rzewny Taniec słowiański Dvořáka.

„Seriale, seriale”, koncert na finał muzycznego lata, to spotkanie z hitami z najlepszych polskich seriali w zaskakujących aranżacjach!  Swingująca, pachnąca jazzowym klubem Wojna domowa? Marszowi Czterej pancerni? Melancholijny, rozpływający się w łagodnej improwizacji Dom? A może liryczny Jan Serce? Który z motywów muzycznych wygrałby konkurs na ponadczasowy hit? Słuchacze Elbląskiej Orkiestry Kameralnej nie muszą wybierać!  
Do Orkiestry dołączą cenieni instrumentaliści – kontrabasista Mariusz Bogdanowicz  i perkusista Piotr Biskupski, dodając tematom wyjątkowego smaku. Na fortepianie zagra Krzysztof Herdzin, kompozytor muzyki filmowej i musicalowej oraz aranżer materiału, który poprowadzi koncert. Wspólne nucenie i śpiewanie mile… słyszane!

Klasyka i współczesność – 4.06.2017 r, niedziela, 18:00
Alina Mleczko saksofon
Michał Dworzyński dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

Seriale, seriale – 26.08.2017 r., sobota, 19:00
Krzysztof Herdzin – fortepian/dyrygent/aranżacje
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

Oba koncerty odbędą się w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Karnet Muzyczne lato na oba koncerty aż 20 zł taniej! (80 zł normalny, 60 zł ulgowy) Liczba karnetów ograniczona!
Regularna cena w przypadku obu koncertów! Bilety (50 zł normalny i 40 zł ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25. Biuro czynne w pn., śr. i pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49 lub elektronicznie na www.eok.elblag.eu.
     
 Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
 Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler