Koncert „Nad pięknym modrym Dunajem” – „Ostatki” z Elbląską Orkiestrą Kameralną

fot.

fot. - fot.

Na zakończenie karnawału kameraliści przygotowali dla melomanów wieczór muzycznych atrakcji. Podczas koncertu „Nad pięknym modrym Dunajem” usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane melodie XIX i XX wieku autorstwa kompozytorów różnych narodowości.

Znane i lubiane walce, marsze i tanga. Nie zabraknie najbardziej znanych wiedeńskich melodii najsłynniejszego przedstawiciela swego rodu - Johanna Straussa syna. Chwytające za serce utwory Georgesa Boulangera przeniosą słuchaczy w świat "muzyki salonowej" dziewiętnastego stulecia, łączącej folklor bałkański z elementami słynnych walców wiedeńskich.

Muzykom Elbląskiej Orkiestry Kameralnej towarzyszyć będzie skrzypek Tomasz Tomaszewski. Pierwszy koncertmistrz Deutsche Oper Berlin, profesor Universität der Künste Berlin.  Jako członek Kwartetu Polskiego był laureatem konkursów w Belgradzie i Monachium. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista, kameralista i dyrygent, występując z koncertami na całym świecie. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin. Ma na swym koncie wiele nagrań dla wytwórni fonograficznych w Polsce, Niemczech i Japonii. Jako ceniony pedagog jest zapraszany do jury konkursów muzycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Japonii i Korei. Jest założycielem i Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Opolu oraz Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Od 2006 r. jest prezydentem Internationale Beethoven Gesellschaft, a od 2013 r. prezydentem powstałego z jego inicjatywy Europejskiego Forum Muzyki Polskiej w Berlinie.

***
Tomasz Tomaszewski skrzypce, prowadzenie
Ewa Tomaszewska fortepian
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi:
Edward Elgar Salut d'Amour
Johann Strauss Tritsch-Tratsch-Polka op. 214
Fritz Kreisler Liebesfreud
Vittorio Monti Czardas
Jacob Gade Tango Jalousie
Johann Strauss Nad pięknym modrym Dunajem op. 314
Georges Boulanger Comme çi, comme ça
Johann Strauss Unter Donner und Blitz, Polka-schnell op. 324
Paul Lincke Berliner Luft z operetki Frau Luna

26.02.2017 r., Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, godz. 19:00
Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) – bilety na koncert zostały wysprzedane

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler Sp. z o.o.