Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc

Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc

Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc - Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc

Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu  po raz  trzeci była  organizatorem „Małego biegu charytatywnego - Szlakiem dobrych serc”. Było to przedsięwzięcie społeczno-edukacyjne, którego bezpośrednim celem była pomoc Patrycji oraz uwrażliwienie zdrowych dzieci na potrzeby i trudności codziennego życia  osób, które zmagają się z wielkimi przeciwnościami  losu z powodu choroby, niepełnosprawności.

Motorem tych działań jest Elbląski  Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada zaś w  wczoraj  08.11.2016  o godz. 12.00 na szkolnym boisku przy SP 16 odbył  się charytatywny   bieg ponad 300-stu uczniów naszej szkoły. Dotychczas skutecznie pomagaliśmy Wojtkowi, który zakupił specjalny wózek oraz Tomkowi w zbiórce środków na protezę nogi. Tym razem pomagaliśmy Patrycji Paź, 13-letniej dziewczynce chorującej od urodzenia na łamliwość kości. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu  zebrali dobrowolne datki, a cały dochód -1051zł - będzie przeznaczony  na zakup wózka inwalidzkiego dla Patrycji. Link do bloga: http://patrycjapaz.blogspot.com/ i do artykułu  http://www.portel.pl/sport/pobiegnij-i-pomoz-patrycji/93474

Zwróciliśmy się z prośbą do rodziców, aby we wtorek dzieci w miarę możliwości przyniosły drobne kwoty pieniędzy na ten cel. Zadaniem była rezygnacja z jakiegoś smakołyka lub innego drobnego zakupu na rzecz pomocy chorej koleżance i jak widać UDAŁO SIĘ!!! Dzieci były szczerze poruszone całą tą sytuacją i szczęśliwe, iż mogły osobiście pomóc Patrycji. Pragniemy nadal działać w ten sposób i uczyć nasze dzieci wrażliwości na ludzką niedolę oraz przekonywać, iż każdy taki dar od serca czyni nas wszystkich lepszymi i bardziej wartościowymi ludźmi”- mówi Bogusław Tołwiński-inicjator akcji.
                                          
 Dziękujemy rodzicom za wkład finansowy, a dzieciom za fizyczne i emocjonalne wsparcie tej inicjatywy: Dyrekcja i nauczyciele SP 16 Elbląg.

Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc

Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc - Mały bieg charytatywny - Szlakiem dobrych serc