Delegacja z Bułgarii w SP nr 14

wizyta

wizyta - wizyta


W środę, 28 września, Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu gościła delegację bułgarską oraz polskich partnerów projektu Erasmus + ,,Safe School”. Celem projektu jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych w szkole. Uczestnikami projektu są elbląskie instytucje: Urząd Miejski, Komenda Miejska Policji, Zespół Szkół Technicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 14.

Na terenie SP nr 14 w Elblągu goście z Bułgarii zapoznali się z historią Polski, a w szczególności ze świętami i symbolami narodowymi. Część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli zatytułowana była ,, Historia Polski piosenką pisana – przegląd polskich świąt i uroczystości państwowych”. Ponadto goście mieli okazję obejrzeć inscenizację elbląskiej legendy o Piekarczyku. Kolejnym punktem programu była żywa lekcja historii, która uatrakcyjniona została pokazem walk wojów średniowiecznych oraz prezentacją ówczesnej broni i strojów.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że podczas realizacji projektu poszerzana jest nie tylko wiedza z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego, ale spotkania tego rodzaju są okazją do nawiązania przyjaźni międzynarodowych i wymiany doświadczeń.

Koordynatorki projektu w SP nr 14 w Elblągu

wizyta

wizyta - wizyta

wizyta

wizyta - wizyta

wizyta

wizyta - wizyta

wizyta

wizyta - wizyta

wizyta

wizyta - wizyta