Cyberiada zwycięzcą EIFL Public Library Innovation Award

cyberiada

cyberiada - cyberiada


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Cyberiada/Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej znalazła się wśród zwycięzców dziewiątej edycji konkursu EIFL Public Library Innovation Award. Konkurs polegał na wyłonieniu spośród zgłoszonych kandydatur z całego świata, bibliotek, które używając najnowocześniejszych technologii, poprzez swoją działalność wpływają na lokalną społeczność. W całej historii tego konkursu jesteśmy trzecią biblioteką w Polsce, której udało się wygrać.

Public Library Innovation Award to międzynarodowy konkurs dla bibliotek publicznych organizowany przez organizację EIFL (Electronic Information for Libraries). Oprócz Cyberiady, tegorocznymi zwycięzcami, są trzy inne biblioteki: z Afryki (Kamerun), Litwy (Kowno) i Karaibów (St Lucia). Cyberiada jako jedyna otrzymała nagrodę w kategorii ochrona środowiska za autorski i innowacyjny zestaw projektów wspierających ekologię (lekcje biblioteczne dotyczące ochrony środowiska, przyrody, ekologii, ratowania pszczół – z użyciem materiałów Greenpeace i National Geographic, wystawy, cyber-zielniki, zbiórki na rzecz schroniska i działania przyjazne zwierzętom). Wszystko to przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak: tablica multimedialna, okulary 3D, tablety, gry interaktywne i ruchowe na komputerach i x-boxie.

Każdy zwycięzca otrzyma nagrodę-grant finansowy w wysokości 1500 USD, a wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej ceremonii w trakcie tegorocznego Światowego Kongresu IFLA (2016 IFLA World Library and Information Congress) – największej międzynarodowej konferencji bibliotecznej, która w dniach 13-19 sierpnia odbędzie się w Columbus, w stanie Ohio, w Stanach Zjednoczonych.

http://www.eifl.net/news/congratulations-four-eifl-innovation-award-winners

http://www.eifl.net/eifl-in-action/improving-peoples-lives-innovation-award-0

cyberiada