Festyn Rodzinny w 16

Festyn Rodzinny w SP 16

Festyn Rodzinny w SP 16 - Festyn Rodzinny w SP 16

W sobotę 4 czerwca, w ramach XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny, w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się FESTYN RODZINNY pod nazwą „Podróże małe i duże”. Na imprezę zaproszono rodziców, dzieci i wszystkich sympatyków szkoły, by razem wyruszyć w niezapomnianą podróż po krajach Europy i świata.


Tego dnia teren szkoły zmienił się nie do poznania. Wszędzie pojawiły się kolorowe dekoracje, nawiązujące do tematyki imprezy. Dzieci, ubrane w piękne stroje narodowe poszczególnych krajów, tańczyły i recytowały wiersze, związane z państwem, które reprezentowały. Do zabawy włączyły się całe rodziny, które musiały przejść szereg zadań, wymagających szybkości, zręczności i logicznego myślenia. Były m. in.: rodzinne tory przeszkód, komnaty zmysłów, biegi kelnera, budowa wieży czy rzuty do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  krzyżówki oraz dyktanda geograficzne. Niespodzianką okazała się również możliwość degustacji potraw narodowych wylosowanych państw.

 


W trakcie festynu został też rozstrzygnięty, zorganizowany dla przedszkoli, konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”. Oto nagrodzeni:
I miejsce: Bartek Kuciński ( Przedszkole nr 3), Lena Wielgosz (Przedszkole nr 31)
II miejsce: Gabrysia Usowicz (Przedszkole nr 8), Ala Plutowska (Przedszkole nr 3)
III miejsce (Filip Mieczkowski (Przedszkole nr 3), Filip Kozak (Przedszkole nr 3)

Tegoroczny festyn zorganizowany został we współpracy z Radą Rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w jego przeprowadzenie. Dziękujemy również Rodzicom, którzy poświęcili swój czas, pomogli nam w przygotowaniach i włączyli się do wspólnej zabawy.
Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie!

Festyn Rodzinny w SP 16

Festyn Rodzinny w SP 16 - Festyn Rodzinny w SP 16

Festyn Rodzinny w SP 16

Festyn Rodzinny w SP 16 - Festyn Rodzinny w SP 16