Aktywna jak zawsze SP16

sp16

sp16 - sp16

Zachęcamy do zapoznania się z dwiema zapowiedziami i dwiema relacjami wydarzeń realizowanych w Szkole Podstawowej nr 16.


sp16


"Od przedszkola strzelam gola !!! TATO PODAJ - MAMO STRZELAJ!


Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu, zaprasza do wspólnej zabawy pod hasłem „Od przedszkola strzelam gola!”, która odbędzie się 4 marca 2016 r., w godzinach 16.00- 17.30 na hali CSB (Al. Grunwaldzka).

Zapraszamy wszystkich Rodziców ze swoimi dziećmi na trening piłki nożnej, poprowadzony przez trenera KS Olimpii. Prosimy, by dzieci przyniosły stroje gimnastyczne, natomiast rodzice obuwie zmienne.



GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Drogi Rodzicu!!! Jeżeli chcesz być pewny, że Twoje dziecko nie ma wady wymowy lub jak mu pomóc, przyjdź ze swoją pociechą do
Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, ul. Sadowa 2, na bezpłatne konsultacje logopedyczne 4 marca (piątek) w godzinach 8.30- 10.30 i 14.00-15.00, organizowane z okazji Europejskich Dni Logopedy.

Prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie pod numerem telefonu 55 625 86 21.
 
ZAPRASZAMY!



Drzwi otwarte w SP16, aby lepiej podjąć decyzję...

27 lutego 2016 r. w murach naszej szkoły gościliśmy rodziców i dzieci 5, 6 i 7- letnie. Licznie przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Izabela Milusz. Przy wspólnej kawie i smacznym cieście rodzice mieli okazję na rozmowę z pracownikami szkoły. Zobaczyli również prezentację multimedialna, w której przedstawiono najważniejsze wydarzenia bieżącego roku szkolnego, ofertę szkoły oraz filmy z autorskiej klasy IVb, o profilu sportowym z elementami Kalos Kagathos, prowadzonej przez dr Bogusława Tołwińskiego.
W tym czasie dzieci wspólnie z nauczycielami naszej szkoły zwiedzały gabinety, w których przygotowane były ciekawe i różnorodne zajęcia edukacyjne. Każdy gabinet był inną krainą, pełną niespodzianek. Było spotkanie z komputerem, gdzie maluchy skorzystały z przygotowanej multimedialnej gry dydaktycznej, podróż do Krainy Tęczy, Piłkolandii, Zielonej, Białej, gdzie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych konkurencjach i zabawach.

Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyli również w zajęciach poprowadzonych przez trenera TOC, p. Karolinę Witkowską. Wszyscy bawili się doskonale, wykonując w rytm muzyki określone ruchy, siedząc jednocześnie na piłkach terapeutycznych. Na I piętrze dzieci uczestniczyły w eksperymentach z wodą, pokazie zwierząt domowych, zajęciach plastycznych.

Mamy nadzieję, że przedstawiona przez nas oferta edukacyjna była atrakcyjna i spełniła oczekiwania rodziców, a gry i zabawy przygotowane dla dzieci sprawiły im wiele radości i udowodniły, że możliwa jest nauka przez zabawę.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i miłą atmosferę podczas pobytu w naszej szkole.

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16.

sp16

sp16 - sp16

sp16

sp16 - sp16

sp16

sp16 - sp16



Przedszkolaki w SP16

26 lutego naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z Przedszkola nr 26 w Elblągu. Dzieci brały udział w zajęciach komputerowych. Najpierw pracownia zamieniła się w salę kinową. Maluchy obejrzały film "Reksio strażakiem", a potem tworzyły rysunek w programie Paint. Nasi goście wykazali się dużymi umiejętnościami w posługiwaniu się narzędziami programu. Świetnie dobierali i zmieniali barwy. Maluchy potrafiły samodzielnie dorysować kilka elementów na rysunku. Po zajęciach zwiedzali szkołę. Najwięcej radości wzbudził nasz przyjaciel Kubuś– żółw. Sześciolatki były zachwycone widokiem zwierzątka. Cały czas dobrze się bawili. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z maluszkami.

Natomiast dzieci z Przedszkola nr 31 uczestniczyły w zajęciach integracyjnych wraz z klasą „0” naszej szkoły. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Zostań moim przyjacielem". Mali goście dotarli do krainy przyjaźni wykonując kolejne zadania: poruszanie się po "magicznych" kamieniach, pisanie "na niby" listu do przyjaciela, czarowanie pozytywnych emocji i umieszczanie ich na drzewkach przyjaźni, itp. Najbardziej zainspirowała naszych gości zabawa w poszukiwanie pozytywnych emocji. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach integracyjnych. Czas minął wszystkim szybko i przyjemnie.

Dziękujemy za wspólną zabawę i pozytywne emocje. Serdecznie dziękujemy paniom z przedszkola za udział i pomoc w zajęciach.

sp16

sp16 - sp16

sp16

sp16 - sp16