Drugi tydzień projektu Bezpieczny El - Przedszkolak

logo projektu Bezpieczny El-Przedszkolak

logo projektu Bezpieczny El-Przedszkolak - logo projektu Bezpieczny El-Przedszkolak
Po tygodniu niebieskim, w którym aktywnie uczestniczyła Straż Miejska oraz Policja, przeprowadzając w ramach projektu wiele pogadanek o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię i na jakich światłach a także jak zachować się w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi czas rozpocząć  Czerwony Tydzień.
W tygodniu tym przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzą próbną ewakuację w Przedszkolach Nr 3, Nr 6, Nr 8, Nr 10 i Nr 26. Pozostałe placówki organizują wycieczki do Komendy PSP w Elblagu.  Dzieci zostaną zapoznane ze sposobami bezpiecznego zachowania się w czasie niebezpieczeństwa pożarowego, będą dyskutować, jak bezpiecznie wyjść z zadymionego pomieszczenia, jak bronić się w czasie ewentualnego ataku owadów.

Informujemy też, że projekt Bezpieczny El –Przedszkolak posiada już swoje logo.
Zgodnie z ogłoszonym przez Departament Edukacji, Sportu i Turystyki konkursem na Logotyp Projektu Bezpieczny EL-Przedszkolak wszystkie publiczne elbląskie przedszkola do dnia 14 września miały wykonać i przesłać swoją propozycję na logo projektu. Dnia 17 września Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszej pracy i wyłoniła zwycięzcę – Przedszkole nr 29.

Projekt Bezpieczny El- Przedszkolak realizowany jest w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.