Festyn Rodzinny w SP 16

 Festyn Rodzinny w SP 16

Festyn Rodzinny w SP 16 - Festyn Rodzinny w SP 16
23 maja w Szkole Podstawowej nr 16, jak co roku, odbył się Festyn Rodzinny. Hasłem wiodącym imprezy były „Pirackie hulanki i swawole”.

Piraci w każdym wieku, z różnych okolic naszego miasta zgromadzili się na pokładzie naszej szkoły, aby wziąć udział w wielkiej przygodzie. Pirackie rodziny musiały przejść szereg zadań wymagających: szybkości, wytrzymałości, wyobraźni, zręczności i logicznego myślenia. Zmagania dotyczyły takich konkurencji jak: rzut podkową, chodzenie po linie, obieranie ziemniaków, odgadywanie smaków i zapachów, wyścig spętanych, budowanie wieży z kartonów i wiele, wiele innych. Rodziny mogły również skorzystać z pokazów i ćwiczeń grupy judoków UKS „Tomita” Elbląg oraz wziąć udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy na fantomie, prowadzonych przez ratownika medycznego.

W imprezie bardzo pomogli nam również harcerze z drużyny „Cienie”. Po przejściu wszystkich konkurencji najszybsze rodziny otrzymywały mapę za pomocą której mogły odnaleźć tajemniczy skarb piratów!

Tegoroczny festyn uświetniły dmuchańce, które nie tylko doskonale komponowały się z klimatem imprezy, ale również umożliwiły wspaniałą zabawę wszystkim dzieciom.  Udało się również zorganizować konkurencję finałową „Bubble Football”, w której to zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli spróbować swoich umiejętności w grze w piłkę nożną w dmuchanych kulach.

Podczas festynu nie zabrakło również zdrowego odżywiania! Współpracująca z naszą szkołą, w programach „Szklanka Mleka” i „Warzywa i Owoce w Szkole”, firma serwowała uczestnikom imprezy soki owocowo-warzywne, mleko smakowe, owoce oraz świeże jogurty truskawkowe za co serdecznie dziękujemy!

Serdeczne podziękowania należą się również Straży Pożarnej w Elblągu, która umożliwiła uczestnikom festynu zwiedzanie wozów strażackich, oglądanie ich wyposażenia, zorganizowała pokaz gaszenia pożarów przy użyciu węża strażackiego, a przede wszystkim każda rodzina mogła sięgnąć chmur poprzez podróż na wysięgniku strażackim! Tegoroczny festyn zorganizowany został we współpracy z Radą Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji i przeprowadzeniu festynu: Firmie Agrovis, Fun Center Elbląg, OPTIMA, BKT, PHU „AMG-Toner24”.UKS „Tomita” Elbląg, Straży Pożarnej w Elblągu, E– Leclerc, drużynie harcerskiej „Cienie”,PROMAT, EL-HURT,ROKAL.