Spartakiada Przedszkolaków w SP 4

zawody
W środę na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się Spartakiada Przedszkolaków – Żyj zdrowo, kolorowo. Zaproszeni zawodnicy z przedszkoli nr 3, 8, 14, 26, 34 stawili się w komplecie, aby wziąć udział w zmaganiach sportowych i oczywiście pochwalić się swoją sprawnością, zwinnością i umiejętnością zdrowej rywalizacji.

Głównym celem imprezy było promowanie aktywnego stylu życia, zachowań fair play podczas kibicowania oraz dobra zabawa. Bo jak stare przysłowie mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Zabawa rozpoczęła się rozgrzewką dla zawodników, kibiców i opiekunów. Uciechy przy tym było co niemiara. Gdy już wszyscy przygotowali swoje mięśnie, zawodnicy przystąpili do konkurencji sportowych, a kibice do aktywnego zagrzewania do rywalizacji. Dzieci świetnie poradziły sobie: z biegami drużynowymi, przechodzeniem przez szarfy, biegiem z balonem pod pachą i biegiem z dużą piłką w rękach. Celnie rzucały woreczkiem do szarfy i zwinnie przechodziły pod liną. Emocji było sporo, a doping przekraczał dozwolony poziom decybeli. Najlepiej z konkurencjami sportowymi poradziły sobie dzieci z  Przedszkola nr 3 - zajęły I miejsce. Drugie miejsce przypadło drużynie z Przedszkola nr 8, a trzecie trafiło do zespołu z Przedszkola nr 34. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

To nie był koniec atrakcji w tym dniu dla naszych gości, ponieważ po zawziętej rywalizacji sportowej klasa VI a zaprosiła dzieci na przedstawienie pt. ,,Sąd nad odpadami”.  Po chwili relaksu przedszkolaki przejęły scenę! Prezentowały piosenki o tematyce ekologiczno-zdrowotnej. Występy były profesjonalnie przygotowane, a o tremie nie było mowy. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim grupom za przybycie i wspólną zabawę.

Organizatorzy SP4