Obchody Świąt Majowych w SP nr 14

konkurs
W czwartek, 30 kwietnia, z okazji Świąt Majowych w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyły się dwa konkursy wiedzy.

Pierwszy, pod hasłem „Polska- moja Ojczyzna”, skierowany był do uczniów klas I-III. Do rywalizacji stanęły trzy czteroosobowe drużyny, które zmagały się z różnymi zadaniami, takimi jak kolorowanie flagi i godła, uzupełnianie podanymi wyrazami wiersza „Katechizm polskiego dziecka” oraz tekstu hymnu narodowego, rozwiązywanie zadań typu prawda/fałsz i wiele innych. Po zsumowaniu punktów okazało się, że zwyciężyła drużyna złożona z przedstawicieli klas drugich. Drugie miejsce zajęli reprezentanci klas trzecich, natomiast trzecie pierwszoklasiści.

Drugi konkurs- „Co wiem o polskich symbolach narodowych?”  skierowany był do uczniów klas IV-VI. Uczniowie reprezentujący swoje klasy odpowiadali na losowo wybrane pytania dotyczące znajomości symboli narodowych, pieśni i wydarzeń związanych z historią naszego państwa. Przydała się także znajomość legend. Rywalizacja była tak zacięta, że konieczna okazała się dogrywka. Ostatecznie największą wiedzą wykazali się: Filip Baranowski z kl. IV b ( I miejsce), Kamil Och z kl. V b ( II miejsce) oraz Damian Seredyn      z kl. VI a ( III miejsce).

Organizatorkami szkolnych rywalizacji były nauczycielki: Katarzyna Staniszewska i Beata Mazurowska.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursach imponowali swoją wiedzą. Gratulujemy zarówno uczestnikom jak i zwycięzcom!

Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu

konkurs
konkurs
konkurs
konkurs