Nagrodzeni za działania na rzecz środowiska

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, który przypomina o problemach ochrony środowiska i podkreśla konieczność dbania o naszą planetę Ziemię. W Elblągu od wielu lat dzieci i młodzież angażują się w sprawy ochrony środowiska naszego Miasta, podejmując różne przedsięwzięcia oraz biorąc udział w akcjach ekologicznych. Najbardziej aktywnych  uczniów elbląskich szkół działających na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej nagrodził dziś Prezydent Witold Wróblewski

- Praktycznie od 1996 roku obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to przedsięwzięcie, które wpisało się już na stałe w działania naszego Miasta. Na wstępie chciałbym podziękować szczególnie pedagogom i nauczycielom, którzy prowadzą zajęcia innowacyjne, podnoszące świadomość. Dziękuje również uczniom, że podejmują  temat ochrony środowiska, czystości, bo w tym środowisku wszyscy przecież żyjemy – podkreślał Prezydent.

Nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy z rąk Prezydenta odebrało 60 uczniów. Uroczyste spotkanie uświetniły występy uczennic Szkoły Podstawowej nr 19 oraz  dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Wiki” w Elblągu.

Pomysł zorganizowania Dnia Ziemi narodził się w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 r. Od tej pory ochrona środowiska stała się tematem poruszanym na co dzień, a święto to stało się świętem ogólnoświatowym. Obecnie Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, które obchodzone jest w 192 krajach. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” i poświęcone są promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

 

Lista osób nagrodzonych:

Uczniowie szkół podstawowych:

Weronika Lewandowska, Agnieszka Wawro S.P nr 1

Julia Rak, Wiktoria Szymborska  S.P. nr 4

Hubert Maczuga, Piotr Góralczyk S.P. nr  6

Maksymilian Safarewicz S.P. nr  8

Dominika Gorlik S.P. nr  9

Michalina Majewska , Dawid Klemens Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 11

Kajetan Milewski Szkoła Podstawowa nr 12

Patrycja Marguardt, Julia Lange Szkoła Podstawowa nr 14

Wiktoria Pałka Szkoła Podstawowa nr 15

Julia Kaszubska, Anna Brodowska Szkoła Podstawowa nr 16

Katarzyna Życzkowska, Szymon Kiełczewski Szkoła Podstawowa nr 18

Michał Stasik, Adrian Waśniewski, Szkoła Podstawowa nr 19

Wiktor Guzowski , Małgorzata Kawulak Szkoła Podstawowa nr 21

Daria Mróz Szkoła Podstawowa nr 23

Dawid Budkiewicz, Karolina Stasiak Zespół Szkół nr 2 Szkoła Podstawowa nr 25

Ewa Słomska, Ewelina Wasiluk SOSW Nr 1

Adrian Lisowski, Bartosz Moczulski SOSW Nr 2

 

Szkoły gimnazjalne:

Alicja Szybilska Gimnazjum nr 1

Aleksandra Szwarc Gimnazjum nr 2

Maria Waśkiewicz, Alicja Jurewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 Gimnazjum nr 3

Patrycja Bogalecka, Patryk Dalidowicz Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4

Maja Rynkowska, Daiana Suszek, Urszula Krzewniak Gimnazjum nr 5

Patrycja Kozieł Gimnazjum nr 6

Mateusz Szot, Adrian Albrecht Gimnazjum nr 7

Łukasz Kreft, Beata Huszcza Zespół Szkół Ogólnokształcących Gimnazjum nr 8

Dawid Ocicki, Julia Tkaczyk Gimnazjum nr 9

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Urszula Chrośniak, Jakub Sosnowski Zespół Szkół Ogólnokształcących I LO

Kacper Kwiliński Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 II LO

Patryk Sobolewski, Adam Gawieńczuk III LO

Wiktoria Żukowska, Ada Arlik IV LO

Kacper Serdeczny V LO przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Natalia Dyc  Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Elżbieta Boenig Zespół Szkół Gospodarczych

Justyna Gibas Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

Kinga Jeziorska, Ewelina Stępień Zespół Szkół Technicznych

Cezary Miecielica, Mateusz Brzozowski Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych