Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług - aktywni

profilaktyka
Z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług napłynęło kilka informacji na temat udziału uczniów Szkoły w różnych przedsięwzięciach.

Profilaktyka
18 marca br. uczennice klasy III a oraz uczniowie klasy III mz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług włączyli się w akcję walki z białaczką. Organizatorem akcji była Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Uczniowie zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku: udzielili odpowiedzi na wstępny wywiad medyczny, wypełnili formularz z danymi osobowymi oraz pobrali wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy możliwy będzie przeszczep cennego szpiku ratującego życie.

 

Stylowe fryzury w Olsztynie
Tego samego dnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług rywalizowali o Puchar Prezydenta Olsztyna w VI Ogólnopolskim Konkursie Fryzur Wieczorowych.

ZSIŚiU reprezentowali uczniowie:
•    Roksana Sokół,
•    Oliwia Lenarczk,
•    Natalia Gorząch,
•    Cezar Żak.

Dwójka z nich odniosła ogromny sukces. Cezar Żak z klasy I, fryzjer ZSZ zdobył trzecie miejsce, natomiast Roksana Sokół z klasy III TUF zajęła szóste miejsce.

na konkursie fryzur

 

Stylowe fryzury w Elblągu

20 marca w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług odbył się już po raz trzeci konkurs na "Super fryzjera ZSIŚiU". Dla uczniów kształcących się w tym zawodzie to zawsze duże wydarzenie. Tematem konkursu były "Inspiracje futurystyczne we fryzjerstwie".

W tegorocznej edycji udział wzięło 10 uczestników:
1.    Natalia Gorząch z II b fryzjer
2.    Cezar Żak z I fryzjer
3.    Daniela Piekutowska z I TT
4.    Roksana Sokół z III TT
5.    Martyna Jewdokim z I fryzjer
6.    Magdalena Żuchowska z I fryzjer
7.    Izabela Prosowska z II b fryzjer
8.    Agata Rolnicka z II b fryzjer
9.    Alicja Korkosz z II TT
10.    Aleksandra Śniadecka III a fryzjer

W konkursie udział wzięło bardzo dużo uczniów klas pierwszych i drugich, a mimo to, poziom prac pod względem technicznym i estetycznym cieszył oko. W tym roku w jury zasiadły osoby, które na co dzień zajmują się kreowaniem fryzur mieszkańców Elbląga. Pani Izabela Zasuwik z salonu Stylista, Iwona Jadczczuk-Tchórz z salonu Femme oraz absolwentka naszej szkoły Paulina Wierzchowska z salonu Ce-Ce Point. Po podliczeniu punktów klasyfikacja wyglądała następująco:
•    Pierwsze miejsce i tytuł Super Fryzjera ZSIŚiU zdobyła Aleksandra Śniadecka.
•    Miejsce drugie otrzymali: Roksana Sokół i Cezar Żak.
•    Miejsce trzecie przypadło Natalii Gorząch.

Czekamy na kolejne stylizacje w następnych edycjach konkursu. Warto brać udział w konkursie, bo nagrody, dyplomy i upominki otrzymali wszyscy. Bardzo dziękujemy Naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody.

stylizacja