Uczennice III LO z tytułem finalisty w konkursie historycznym

laureatki

laureatki - laureatki

Maja Polkowska z kl. 1c i Amelia Kurowska z kl. 2a zdobyły tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu" Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka i dyplomacja". Kraków- Goszyce 1-2 czerwca 2023.

W konkursie udział wzięło ok.70 uczniów z Polski. Amelia i Maja w etapie okręgowym  w Gdańsku zdobyły tytuł laureata .Uczestniczki na etapie centralnym musiały obronić swoje prace, a następnie odpowiedzieć na pytania komisji z zakresu historii międzywojennej. Maja napisała pracę pt: „Ignacy Mościcki- człowiek renesansu II Rzeczypospolitej ". Amelia zmierzyła się z postacią wybitnej ziemianki z Pomorza a pracę zatytułowała „Halszka Donimirska. Bądźcie na posterunku, wytrwajcie". Komisja w składzie: prof. Marian Wolski, Roksana Szczypta-Szczęch i Karol Krajewski, wysoko oceniła wystąpienia dziewcząt, które zajęły 4 i 6 miejsce w Polsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w zgłębianiu wiedzy historycznej . Teresa Rakowska

Organizatorami konkursu byli: IPN Oddział w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie w Krakowie , Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Biblioteka Raczyńskich.

laureatki

laureatki - laureatki