Spotkanie z pracodawcami w ZSG

sadzimy

sadzimy - sadzimy

W Zespole Szkół Gospodarczych bardzo ważne jest kształcenie praktyczne i współpraca z pracodawcami, z którymi współpracuje szkoła i którzy zapewniają uczniom praktyki na wysokim poziomie. 

W dniu 5 października odbyło się  w pracowniach szkoły spotkanie dyrekcji  z pracodawcami inaugurujące rok szkolny 2022/23. W spotkaniu z panią dyrektor Kamilą Urbańską oraz kadrą kierowniczą i kształcenia zawodowego uczestniczyli pracodawcy oraz przedstawiciele firm z Elbląga i okolic, którzy od lat ściśle współpracują ze szkołą na wielu obszarach.

Ważnym elementem tej współpracy jest możliwość odbywania przez uczniów ZSG miesięcznych praktyk zawodowych. Pod okiem doświadczonych pracodawców mogą oni wzbogacać swoją wiedzę, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim spróbować swoich sił w rzeczywistych warunkach pracy w branży gastronomiczno-hotelarskiej, turystycznej, fotograficznej czy logistycznej.

Spotkanie było doskonałą okazją do bezpośredniej wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, podzielenia się uwagami dotyczącymi dotychczasowej współpracy oraz wyrażeniem oczekiwań i planów na przyszłość. Wspólne działania z pewnością będą owocować wieloma inicjatywami korzystnymi zarówno dla Zespołu Szkół Gospodarczych i  jego uczniów, jak i lokalnych pracodawców.

#sadzimy drzewa

W czwartek 6 października, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadzimy, we współpracy z Nadleśnictwem Elbląg i Lasami Państwowymi, uczniowie szkoły wraz z dyrektor Kamilą Urbańską, nauczycielami i pracownikami szkoły, posadzili na terenie szkoły sadzonki drzew odebranych w ramach akcji z Nadleśnictwa Elbląg.

W ten sposób społeczność szkolna przyczyniła się do zadbania o przyszłość klimatu i wyglądu terenu szkoły i Elbląga. Pamiętając, że drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich, uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew w miejscach publicznych. Drzewa są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt, potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie, a ich sadzenie może przyczynić się do redukcji większej ilości dwutlenku węgla, niż w ciągu dekady emituje ludzkość, ograniczają smog, obniżają temperaturę w mieście w czasie upałów, a nawet zmniejszają zużycie energii. Dzięki drzewom mamy czym oddychać!

sadzimy

sadzimy - sadzimy

sadzimy

sadzimy - sadzimy