Następna firma lotniskowa zainteresowana współpracą z elbląską szkołą

zsg

zsg - zsg

Akademia LS to projekt skierowany do uczniów szkół średnich, kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali.

Kierunek ten staje się coraz bardziej popularny, nie tylko na rynku edukacyjnym naszego miasta, ale i całej Polski. Dzięki staraniom Zespołu Szkół Gospodarczych, LS Airport Service, firma obsługi naziemnej z Warszawy w roku szkolnym 2020/2021 będzie realizowała nowy projekt edukacyjny w elbląskiej szkole.

Szkolenie praktyczne uczniowie przejdą na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku, zajęcia  teoretyczne będą  prowadzone przez pracowników  lotniska na terenie szkoły.  Wybrana grupa uczniów zdobędzie możliwość odbycia praktyk, stażu, czy też podjęcia pracy właśnie  w firmie LS. Wcześniejsze działania szkoły w ramach współpracy z gdańskim lotniskiem dały bardzo dobre efekty. Kilkoro z absolwentów znalazło zatrudnienie w porcie lotniczym.  Uczniowie ZSG już niedługo rozpoczną pierwsze zajęcia z pracownikami lotniska, wyjadą na spotkania studyjne do portu lotniczego, a na wiosnę odbędą miesięczne praktyki.

Liczymy na efekty kolejnej współpracy.
Zespół Szkół Gospodarczych