APTEKA w szkole

SP12

SP12 - SP12

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu biorą udział w programie edukacyjnym Finansoaktywni organizowanym przez Ministerstwo Finansów.

Hasło tegorocznej misji brzmi: Planujemy budżet. Trzyosobowy zespół uczniów z klasy 8 opracował projekt pt. „APTEKA - od aktywności do zdrowia i witalności” oraz zaplanował jego budżet.

Czym jest ta APTEKA? Według pomysłodawców projektu to A-ktywna, P-rofesjonalna, T-wórcza E-nklawa K-oleżeństwa i A-kceptacji, której działalność będzie się koncentrowała na wspieraniu i wspomaganiu nie tylko rozwoju fizycznego, ale także psychicznego, osób w każdym wieku. Lokalizacja APTEKI to teren przy boisku szkolnym. Budżet, który młodzież mogła wykorzystać, planując swoją misję, wyniósł 100 000 tysięcy złotych. Szkoda, że te środki dostępne były tylko na papierze, ale dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzieli się m.in. jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania. Praca projektowa uczniów SP12 została zgłoszona do konkursu, który rozpisali organizatorzy programu.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji Narodowej.