Rok szkolny zakończony!

zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego - zakończenie roku szkolnego

14,5 tys. uczniów elbląskich szkół rozpoczęło dziś wakacje. Z uwagi na epidemię nie mogło odbyć się miejskie zakończenie roku szkolnego z udziałem wszystkich przedstawicieli elbląskich placówek oświatowych. Niemniej jednak Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z najlepszymi uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 12. Placówka wybrana została nieprzypadkowo. W tym roku to właśnie ta szkoła poszczycić się może największą liczbą laureatów konkursów przedmiotowych w naszym województwie.

 

- Dziś radosny dzień, rozpoczynają się wyczekiwane wakacje. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich szczęśliwy i przede wszystkim bezpieczny czas. Nieprzypadkowo dziś spotykamy się w SP 12. W corocznych rankingach szkół placówka ta jest w tzw. Złotej dziesiątce. Jestem z tego bardzo dumny i serdecznie gratuluję dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, ale przede wszystkim Wam uczniom. Jesteście już absolwentami, życzę Wam powodzenia w nowych szkołach i dalszych sukcesów – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Gratulacje za osiągnięte wyniki oraz życzenia udanych wakacji przekazali uczniom również: Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk oraz Wiceprezydent Janusz Nowak, który odpowiada za edukację.

Troje uczniów, którzy zostali kilkakrotnymi laureatami konkursów przedmiotowych nagrodzonych zostało przez Prezydenta specjalnymi upominkami.

Symboliczne zakończenie roku szkolnego w SP 12 to okazja do podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkól oraz rodzicom. Z podziękowaniami i życzeniami Prezydent zwrócił się w specjalnym liście

ZOBACZ LIST PREZYDENTA