„wyŁADnijMY Elbląg”. Wszysy zostali laureatami

wernisaż

wernisaż - wernisaż

Dziś rano w Centrum Sztuki Galeria EL odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wernisaż wystawy konkursu "wyŁADnijmy Elbląg”. Na wystawie przez dwa tygodnie prezentowane będą wszystkie z nadesłanych prac.

GALERIA ZDJĘĆ

- W porównaniu do pierwszej edycji, gdzie mieliśmy około trzydzieści prac, to co wydarzyło się w drugiej można porównać do lawiny, spłynęło do nas aż 221 prac - mówił Roman Smoleński z Departamentu Urbanistyki i Architektury - Konkurs ma uświadamiać młodym mieszkańcom Elbląga, że wszyscy mamy wpływ na wizerunek miasta przez sposób użytkowania przestrzeni. Odpowiedź na to jak młodzi chcą wyładnić Elbląg znajdziemy w prezntowanych dziś pracach. Wśród najważniejszych motywów, jakie były przwoływane są Stare Miasto, woda, zieleń, formy przedstrzenne, nowoczesna, a nawet futurystyczna architektura. Chcę powiedzieć, że dziś wszyscy jesteście laureatami, a poprzez Wasze zaangażowanie w konkurs sami wyrabiacie sobie zdanie - jak wyładnić Elbląg - mówił Roman Smoleński. Chwilę później upominki, specjalne znaczki konkursowe oraz zestaw 25 pasteli olejnych, otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Uroczystość uświetnił występ zespołu Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury.

Sponsorzy konkursu:
•    Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
•    Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
•    Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Organizatorzy:
•    ze strony Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu - Roman Smoleński,
•    ze strony Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Łukasz Kogut.

II edycja konkursu „wyŁADnijMY Elbląg” odbywała się pod hasłem „Rysuję, maluję – odkrywam moje miasto”. Organizatorem konkursu był Departament Urbanistyki i Architektury UM przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.