Projekt W.A.T.E.R w SP 11 w Elblągu

water

water - water

Od 28 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu, przez pięć kolejnych dni, gościli uczniowie i nauczyciele biorący udział w działaniach związanych z projektem „W.A.T.E.R”.

Było to już III międzynarodowe spotkanie projektowe związane z uczeniem się i nauczaniem realizowane ze środków unijnych programu Erasmus+. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice uroczyście przyjęli gości z Katuntsi w Bułgarii i  z Curtea de Arges w Rumunii.  Przez  kilka dni odbywały się wspólne działania trzech szkół. Były doświadczenia związane z tematyką wodną, realizowane zarówno w szkole, jak i w Elbląskim Parku Technologicznym. Goście i nasi uczniowie mieli także okazję poznać działanie pochylni na Kanale Elbląskim, uczestnicząc w rejsie z Elbląga do Buczyńca. Ponadto pospacerowali po sopockim molo oraz zwiedzili Narodowe Muzeum „Żuraw”, gdzie została im przybliżona historia portu w Gdańsku. Mieli także okazję spotkania się z wielkim astronomem - Mikołajem Kopernikiem, zwiedzając Wzgórze Katedralne we Fromborku. Ostatni dzień wizyty uczniowie z Bułgarii i Rumunii spędzili w polskich rodzinach, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek w ramach „Family Day”, natomiast nauczycielom został przybliżony Zamek Krzyżacki w Malborku.

Projekt „W.A.T.E.R - powszechna analiza poprzez eksperymentalne badania” w ramach programu ERASMUS+, akcji KA229, który zakłada rozwinięcie kompetencji językowych, upowszechnienie wśród lokalnej społeczności wiedzy na temat gospodarowania zasobami wodnymi oraz wzrost wykorzystania metod badawczych i narzędzi TIK, jest realizowany w SP nr 11 w Elblągu od września 2018 roku. To spotkanie były jednocześnie podsumowaniem działań i okazją do poznania Żuław Wiślanych.

Koordynatorzy działań: Magdalena Szyk- Wojtkiewicz, Mirosława Frączyk

water

water - water

water

water - water

water

water - water

water

water - water

water

water - water