SP 16 nad morzem nad Bałtykiem

nad morzem

nad morzem - nad morzem

28 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie „Pięknie i zdrowo nad Bałtykiem”, to już piąta edycja tego przedsięwzięcia.

W tym roku w imprezie wzięło udział 460 uczniów. Głównym celem naszej imprezy było aktywne spędzenia czasu z rodzicami i uczniami innych klas oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Cała impreza odbyła się na trasie Sztutowo- Stegna. Uczniowie krokiem marszowym, bez większych problemów pokonali trasę. Bardzo miło zaskoczyli nas nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego, którzy bez problemu przeszli trasę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy wspólnie z nami spędzili ten czas!

Organizatorzy

nad morzem

nad morzem - nad morzem

nad morzem

nad morzem - nad morzem

Konferencja językoznawcza „Internet – sezam czy śmietnik kultury?” w III Liceum Ogólnokształcącym  W III LO 30 maja 2019 r. o godzinie 9.00 – 10.30 odbyła się Konferencja językoznawcza pod hasłem Internet – sezam czy śmietnik kultury? Miejscem spotkania młodzieży zainteresowanej problemami współczesnej komunikacji internetowej było audytorium WSD w Elblągu. Uczniowie klasy I c (medyczno-przyrodniczej) i II b (prawno-dyplomatycznej) wystąpili przed ósmoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz uczniami naszej szkoły. W programie konferencji znalazły się mini wykłady i prezentacje dotyczące zagadnień bliskich współczesnemu społeczeństwu cyfrowemu.  Wiktoria Mikulska, Wiktoria Czapiewska, Kamila Mańkowska z klasy II b zaprezentowały ewolucję sposobów komunikacji. Iza Kazimierczuk i Karol Przybysz z klasy I c omówili zasoby Internetu oraz dokonali ich oceny. Jakub Hryciuk i Michał Jeremicz z klasy II b przedstawili polska mowę internetową. Swoje wystąpienie uatrakcyjnili quizem z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w  przygotowanych wystąpieniach starali się skłonić słuchaczy do refleksji nad złożonością problemów językowych związanych z komunikacją internetową. Jednocześnie zaprezentowali bogatą wiedzę dotyczącą przestrzeni internetowej, umiejętności posługiwania się technologią cyfrową oraz wygłaszania przemówień przed szczególnie wymagająca publicznością, czyli rówieśnikami. Zapraszamy na kolejną konferencję w przyszłym roku szkolnym!

Konferencja językoznawcza „Internet – sezam czy śmietnik kultury?” w III Liceum Ogólnokształcącym W III LO 30 maja 2019 r. o godzinie 9.00 – 10.30 odbyła się Konferencja językoznawcza pod hasłem Internet – sezam czy śmietnik kultury? Miejscem spotkania młodzieży zainteresowanej problemami współczesnej komunikacji internetowej było audytorium WSD w Elblągu. Uczniowie klasy I c (medyczno-przyrodniczej) i II b (prawno-dyplomatycznej) wystąpili przed ósmoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz uczniami naszej szkoły. W programie konferencji znalazły się mini wykłady i prezentacje dotyczące zagadnień bliskich współczesnemu społeczeństwu cyfrowemu. Wiktoria Mikulska, Wiktoria Czapiewska, Kamila Mańkowska z klasy II b zaprezentowały ewolucję sposobów komunikacji. Iza Kazimierczuk i Karol Przybysz z klasy I c omówili zasoby Internetu oraz dokonali ich oceny. Jakub Hryciuk i Michał Jeremicz z klasy II b przedstawili polska mowę internetową. Swoje wystąpienie uatrakcyjnili quizem z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w przygotowanych wystąpieniach starali się skłonić słuchaczy do refleksji nad złożonością problemów językowych związanych z komunikacją internetową. Jednocześnie zaprezentowali bogatą wiedzę dotyczącą przestrzeni internetowej, umiejętności posługiwania się technologią cyfrową oraz wygłaszania przemówień przed szczególnie wymagająca publicznością, czyli rówieśnikami. Zapraszamy na kolejną konferencję w przyszłym roku szkolnym! - Konferencja językoznawcza „Internet – sezam czy śmietnik kultury?” w III Liceum Ogólnokształcącym W III LO 30 maja 2019 r. o godzinie 9.00 – 10.30 odbyła się Konferencja językoznawcza pod hasłem Internet – sezam czy śmietnik kultury? Miejscem spotkania młodzieży zainteresowanej problemami współczesnej komunikacji internetowej było audytorium WSD w Elblągu. Uczniowie klasy I c (medyczno-przyrodniczej) i II b (prawno-dyplomatycznej) wystąpili przed ósmoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz uczniami naszej szkoły. W programie konferencji znalazły się mini wykłady i prezentacje dotyczące zagadnień bliskich współczesnemu społeczeństwu cyfrowemu. Wiktoria Mikulska, Wiktoria Czapiewska, Kamila Mańkowska z klasy II b zaprezentowały ewolucję sposobów komunikacji. Iza Kazimierczuk i Karol Przybysz z klasy I c omówili zasoby Internetu oraz dokonali ich oceny. Jakub Hryciuk i Michał Jeremicz z klasy II b przedstawili polska mowę internetową. Swoje wystąpienie uatrakcyjnili quizem z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w przygotowanych wystąpieniach starali się skłonić słuchaczy do refleksji nad złożonością problemów językowych związanych z komunikacją internetową. Jednocześnie zaprezentowali bogatą wiedzę dotyczącą przestrzeni internetowej, umiejętności posługiwania się technologią cyfrową oraz wygłaszania przemówień przed szczególnie wymagająca publicznością, czyli rówieśnikami. Zapraszamy na kolejną konferencję w przyszłym roku szkolnym!

nad morzem

nad morzem - nad morzem