Dni Dawcy Szpiku w III LO

dzień dawcy

dzień dawcy - dzień dawcy

W dniach 13-17 maja w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa  akcja informacyjno–edukacyjna WARMIŃSKO-MAZURSKA #KOMÓRKOMANIA, zorganizowana przez uczniów klas medyczno- przyrodniczych pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Ewy Piwcewicz, we współpracy z fundacją DKMS i Warmińsko–Mazurskim Kuratorium Oświaty.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany był do wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jego głównym celem była akcja edukacyjno-informacyjna na temat idei dawstwa szpiku kostnego. Uczennice klasy IIc przeprowadziły wśród uczniów prelekcje dotyczące nowotworów krwi, metod poboru i przeszczepu komórek macierzystych oraz możliwości realnego wpływu na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami.

Zwieńczeniem projektu był Dzień Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, podczas którego zarejestrowano 27 nowych potencjalnych dawców spośród pełnoletnich uczniów, rodziców i nauczycieli. Akcja nie pozostała bez wpływu na młodszych uczniów, którzy zapewne zechcą dołączyć do tego elitarnego grona w przyszłym roku.

dzień dawcy

dzień dawcy - dzień dawcy