Elbląscy zawodowcy z europejskim doświadczeniem

praktyki

praktyki - praktyki

Kilkunastu uczniów technikum i szkoły branżowej z Elbląga wzięło udział w zagranicznym stażu. Na wyjeździe poznali hiszpański system pracy i edukacji. Zdobyte doświadczenie zaprocentuje lepszym startem na lokalnym rynku pracy.

„Hiszpański staż zawodowy oknem na świat” to nazwa programu, w którym udział wzięło 16 uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Młodzi dekarze i technicy energetyki wyjechali do Sewilli, aby poznać tamtejszy system edukacji i pracy. Zdobytą w szkole wiedzę mogli przetestować, pracując przy instalacjach fotowoltaicznych zasilających domy. Uczniowie obu kierunków rozwinęli swoje umiejętności i zyskali nowe spojrzenie na zagadnienia, które do tej pory poznawali głównie od strony teoretycznej.

Dodatkowo podczas wyjazdu uczestnicy wzięli udział w zajęciach, na których poznawali kulturę i język hiszpański. Mieli też okazję zobaczyć zabytki Sewilli oraz wspaniałe okolice Gibraltaru i Malagi. Potwierdzeniem doskonałych umiejętności zawodowych i zdobytej wiedzy są uzyskane przez uczniów certyfikaty szkoły SAFA, która organizowała praktyki oraz euroMind – współorganizatora projektu.

Tegoroczny projekt stażowy to kolejne międzynarodowe działanie realizowane przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu w ramach programu Narodowej Agencji Programu ERASMUS+ (akcja 1.–„Mobilność uczniów i kadry” - sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe). We wcześniejszych latach uczniowie tej szkoły brali udział w praktykach w Hiszpanii oraz w Niemczech.


Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

praktyki

praktyki - praktyki

praktyki

praktyki - praktyki

praktyki

praktyki - praktyki

praktyki

praktyki - praktyki