Etap regionalny Olimpiady "Buduj z pasją" w ZSIŚiU

olimpiada

olimpiada - olimpiada

Po raz kolejny, w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu odbył się etap regionalny Olimpiady "Buduj  z Pasją”.

Olimpiada organizowana jest przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” z siedzibą w Kielcach. Adresowana jest do uczniów Branżowych Szkół I stopnia oraz Technikum, którzy kształcą  się  w zawodach budowlanych.

Celem olimpiady jest przede wszystkim: podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej, doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych, a także przygotowanie młodzieży do świadomego planowania edukacji i rozwoju zawodowego.

W VIII. edycji olimpiady „Buduj z Pasją" uczestnicy  etapu regionalnego w zawodzie murarz – tynkarz mieli do wykonania zadanie praktyczne / wykonanie filara z cegły czerwonej 1½ cegły x 1½ cegły/ oraz rozwiązywali 40 zadań  w części teoretycznej.

Najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego Nr 2  w Gdyni oraz Zespołu  Szkół Budowlanych i Plastycznych im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu.

Sponsorem wydarzenia były elbląskie firmy budowlane: Przedsiębiorstwo Budowlano- Montażowe "ELZAMBUD" Sp. z o.o. w Elblągu oraz Zakład Usług Budowlanych "MYTYCH" Sp. z o.o. w Elblągu.

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada