Najlepszy dekarz w Polsce uczy się w Elblągu

dekarz

dekarz - dekarz

Tegoroczny finał "Złotej kielni" w kategorii dekarz zwyciężył Przemysław Pakulski. W finale zmierzył się z sześcioma najlepszymi młodymi fachowcami w Polsce, w tym ze swoim kolegą - Tomaszem Skidaniukiem. Obaj uczą się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

Najlepsi uczniowie klas budowlanych z całej Polski spotkali się w finale 48. edycji turnieju "Złota kielnia". Młodzi zawodowcy mogli zmierzyć się w siedmiu kategoriach, między innymi w kategorii prac dekarskich.

Zmagania turniejowe trwały dwa dni i składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą w wybranej przez siebie dziedzinie, ale również mistrzowskimi umiejętnościami zawodowymi.

Wśród najlepszych dekarzy w kraju znaleźli się uczniowie z Elbląga. Zmierzyli się oni z uczniami ze szkół w Oleśnie, Białymstoku i Toruniu. Ostatecznie tytuł najlepszego dekarza w Polsce wywalczył Przemysław Pakulski, a jego kolega Tomasz Skidaniuk zajął miejsce czwarte.

Obaj fachowcy są uczniami Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.Swoje umiejętności rozwijają w klasie o kierunku dekarz pod patronatem firmy FAKRO. Tegoroczna wygrana, to nie jedyny sukces uczniów tej szkoły w"Złotej kielni". W 2017 roku tytuł najlepszego dekarza w Polsce zdobył Piotr Parzych - również uczeń ZSIŚiU w Elblągu.


Magdalena Janiak

dekarz

dekarz - dekarz