Eko Odkrywcy 5

Projekt Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu pt. „Tajemnice Hoggo - badam, doświadczam, działam!” został laureatem konkursu grantowego Eko Odkrywcy 5, którego organizatorami są Henkel Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogeria Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Projekt ma charakter badawczy i będzie angażował dzieci i młodzież do eksperymentowania, odkrywania, doświadczania i indywidualnego poznawania różnych zjawisk przyrodniczych. Jego głównym celem jest zwiększanie wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu edukacji leśnej i ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem podejmowania konkretnych działań poprawiających stan środowiska naturalnego w najbliższej okolicy. Projekt realizowany będzie w ścisłej współpracy z wolontariuszami z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu oraz przy merytorycznym wsparciu Nadleśnictwa Elbląg, Parku Krajobrazowego Wysoczyny Elbląskiej i Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej.

Do najważniejszych działań związanych z prawidłową realizacją projektu należeć będą liczne zajęcia edukacyjne, spotkania ekologiczne, zajęcia terenowe, wycieczki do najpiękniejszych, zielonych miejsc naszego regionu oraz organizacja Festiwalu Piosenki Leśnej „Cztery pory roku w lesie”, do którego zaproszeni zostaną dzieci i uczniowie z terenu Elbląga oraz miejscowości położonych na Wysoczyźnie Elbląskiej, Mierzei Wiślanej i Żuławach.

Projekt, z uwagi na zdobycie największej ilości głosów internautów otrzymał nie tylko dofinansowanie na realizację konkretnych zadań, ale także nagrodę dodatkową!

W imieniu całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu dziękujemy serdecznie wszystkim elblążanom, kadrze pedagogicznej i uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych, II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka oraz wszystkim przyjaciołom z całej Polski za dobroć, zaangażowanie, wsparcie i pomoc w głosowaniu na projekt - laureata 5 Edycji Ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy.

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018 składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności!

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Elblągu


Tu można dowiedzieć się więcej o konkursie, laureatach:
http://www.naszaziemia.pl/aktualnosci/laureaci-konkursu-eko-odkrywcy-5.html
http://www.ekoodkrywcy.pl/