Nagroda Fundacji RECAL dla elbląskich szkół

fot.

fot. - fot.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu wiodą prym wśród szkół promujących recykling, czego efektem jest zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Fundacji RECAL.

Nagrodą był wyjazd na Zieloną Szkołę organizowany w terminie od 20 do 22 września 2017 r. w Solcu Kujawskim. Jest to nagroda dla 10 najaktywniejszych placówek z całej Polski, które w roku szkolnym 2016/2017 brały udział w Programie „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” - to jeden z najstarszych programów edukacji recyklingowej w Polsce. Korzenie tego działania sięgają 1995 roku. To wtedy została utworzona Fundacja RECAL, której najważniejszym celem statutowym jest szeroko rozumiana edukacja recyklingowa prowadzona na przykładzie odzysku aluminiowych opakowań. Działalność  edukacyjna Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL przyczyniła się do przekroczenia w 2015 roku poziomu 80% recyklingu tego opakowania. Stawia to nasz kraj w gronie państw, które radzą sobie z zagospodarowaniem tego cennego surowca wtórnego.

Podczas zielonej szkoły, koordynatorzy przedstawili krótkie prezentacje na temat działań związanych z recyklingiem prowadzonych w swojej placówce. Uczniowie zwiedzali zakład firmy Can-Pack S.A. wytwarzający aluminiowe puszki do napojów oraz do zakład CP Recycling Organizacji Odzysku Opakowań S.A., która profesjonalnie zajmuje się zbieraniem z rynku puszek napojowych, a następnie przygotowaniem ich do recyklingu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Toruń i korzystali z atrakcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.

To tylko część z atrakcji, które towarzyszyły temu wyjazdowi, był to czas nauki, zabawy i zawiązywania nowych przyjaźni.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/FundacjaRecal

fot.

fot. - fot.

fot.

fot. - fot.

fot.

fot. - fot.

fot.

fot. - fot.