Pożegnanie klas maturalnych w II LO

Pożegnanie klas maturalnych w II LO

Pożegnanie klas maturalnych w II LO - Pożegnanie klas maturalnych w II LO
Sala Teatru Dramatycznego w Elblągu była 28 kwietnia 2017r. podczas uroczystej gali pożegnania klas maturalnych II LO wypełniona jego abiturientami, nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi szkolnej społeczności. Stu czterdziestu dwóch uczniów z pięciu klas trzecich II LO im. Kazimierza Jagiellończyka odebrało swoje świadectwa ukończenia szkoły. Spośród nich dziewięćdziesięciu trzech otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, w tym sześćdziesięciu czterech uzyskało średnią ocen co najmniej 5,0.

Z dniem dzisiejszym skończył się okres Waszego dzieciństwa, występowanie w roli ucznia. To koniec kartkówek, wywiadówek. Teraz sami weźmiecie los we własne ręce…. Kończycie dobrą szkołę z długoletnią tradycją, która dała Wam mocne podwaliny do budowania przyszłości. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Mamy nadzieję, że Wy również jesteście dumni, kończąc naukę w II LO i że z dumą będziecie to głosić. Wierzymy w Wasze wspaniałe wyniki na maturze… Bądźcie uczniami jak najdłużej, pielęgnujcie w sobie dziecięcą ciekawość świata…. To do Was należy tworzenie przyszłości i to jest tym, co najlepsze przed Wami” – takimi słowami dyrektor II LO Agnieszka Jurewicz dziękowała młodzieży, życząc jej dalszych sukcesów. 


Rozdanie nagród poprzedził występ szkolnego zespołu Jagiellończyk pod kierunkiem Barbary Marcinkiewicz i Anny Wawrzyniak, a także podziękowania trzecioklasistów, ciepłe życzenia drugoklasistów i przekazanie sztandaru szkoły młodszym rocznikom. Prowadzący galę Adam Matwiejczuk wywoływał zasłużonych. Najlepszą uczennicą II LO otrzymującą nagrodę Primus Inter Pares (Najlepszy z Najlepszych) została Anna Bisaga z IIIa. Prócz niej do nagród wystąpili maturzyści z kolejnymi  dziesięcioma najlepszymi wynikami. Najwyższą średnią ocen tj. 5,20 w okresie trzyletniego liceum uzyskała klasa biologiczno- chemiczna III c.


Uczniowie II LO wykazali się tak wieloma osiągnięciami w najrozmaitszych olimpiadach i konkursach, że scena Teatru Dramatycznego była wypełniona wyróżnionymi po brzegi. Podziwiać można było przynoszących splendor szkole laureatów i finalistów olimpiad, a także konkursów przedmiotowych, którzy zostali zwolnieni z właściwych egzaminów maturalnych, laureatów uniwersyteckich konkursów „Wygraj indeks”, laureatów i finalistów konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i rejonowych, a także wybitnych sportowców. Okazuje się, że przodującymi dziedzinami wiedzy prezentowanej na powyższych zmaganiach były: chemia, matematyka, fizyka, biologia, geografia, wiedza o mediach i Solidarności, historia, informatyka. Najczęściej witaną osobą był Paweł Lefelbajn, który poza zdobyciem dwóch indeksów uczelni wyższych otrzymał wszelkie możliwe wyróżnienia w konkursach matematycznych i fizycznych. Publiczność nagradzała go za to aplausem na stojąco. Ponadto miło było zauważyć, że uczniowie znajdują czas na hobby, bo wyróżnienia otrzymali ci, którzy osiągnęli sukcesy w dziedzinie fotografii, plastyki, udzielania pierwszej pomocy, śpiewania, wykorzystania zasobów wodnych Żuław Wiślanych. Dwudziestu sześciu uczniów odebrało nagrody za sukcesy sportowe. Stało się jasne, że szkoła pęka w szwach od siatkarzy (raczej siatkarek), lekkoatletów i tenisistów. Nie sposób było zauważyć zasług wieloletnich sportowych- recydywistów, bez których nie byłoby żadnych zawodów. Dziękowano też sportowej aktywistce Zuzannie Makowskiej z III d za nauczanie tańca zumba przy każdej możliwej okazji. Specjalne podziękowania należały się rodzicom maturzystów, dzięki wsparciu których organizacja szkolnych spotkań i imprez była łatwiejsza.


Podczas gali pożegnania klas maturalnych padło wiele ciepłych słów. Cieszymy się, że nasi maturzyści dotarli do egzaminu dojrzałości, są związani z II LO i stając się częścią jego historii będą pamiętali o szkole, swoich nauczycielach i kolegach. I jak podkreśla dyrektor II LO w Elblągu Agnieszka Jurewicz „Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście i życzymy Wam wszelkiej pomyślności”.

Pożegnanie klas maturalnych w II LO

Pożegnanie klas maturalnych w II LO - Pożegnanie klas maturalnych w II LO

Pożegnanie klas maturalnych w II LO

Pożegnanie klas maturalnych w II LO - Pożegnanie klas maturalnych w II LO

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO